Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Andorra - informace

Hledáte zájezd do pohádkového kraje v srdci Pyrenejí? Naše zájezdy do Andorry vás zavedou do této malebné země, kde se setkávají horská krása a moderní pohodlí. Andorra, známá pro své úchvatné horské scenérie, nabízí nekonečné možnosti pro lyžování, turistiku a prozkoumání malebných horských vesniček. Andorra, oficiálně známá jako Andorrské...

Informace o zemi Andorra

Hledáte zájezd do Andorry? Naše zájezdy do Andorry vás zavedou do této malebné země, kde se setkávají horská krása a moderní pohodlí. Andorra, známá pro své úchvatné horské scenérie, nabízí nekonečné možnosti pro lyžování, turistiku a prozkoumání malebných horských vesniček.

Andorra, oficiálně známá jako Andorrské knížectví, je malá, ale krásná země ležící v Pyrenejích mezi Španělskem a Francií. I přesto, že je to jedna z nejmenších zemí v Evropě, nabízí návštěvníkům ohromující přírodní scenérie, bohatou kulturu a pestré možnosti pro turisty.

Hlavním městem Andorry je Andorra la Vella, což je jedno z nejvyšších evropských hlavních měst nacházejících se ve výšce přes 1000 metrů nad mořem. Město je známé svými tradičními kamennými domy, úzkými uličkami a půvabnými trhy. Andorra la Vella je také oblíbenou destinací pro nakupování, protože země je známá svými nízkými daněmi a bezcelním režimem.

Andorra je také rájem pro milovníky přírody. Národní park Coma Pedrosa nabízí úchvatné horské stezky, které lákají na turistiku a horolezectví. Během zimního období jsou zde oblíbená lyžařská střediska, jako je Grandvalira a Vallnord, která nabízí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding.

Historie Andorry je fascinující a odráží se v její architektuře a tradicích. V zemi najdete starobylé kostely, hradní pevnosti a tradiční horské chalupy, které připomínají bohatou historii této země.

Andorrská kuchyně je chutná a pestrobarevná, kombinující vlivy španělské, francouzské a italské kuchyně. Tradiční pokrmy zahrnují escudelladu (hovězí a zeleninový pokrm), trinxat (bramborový a zelí s uzeným masem) a chuletas de cordero (jehněčí kotlety).

Pro milovníky adrenalinu nabízí Andorra také možnosti pro outdoorové aktivity, jako je horská cyklistika, horská turistika, jízda na koni a skialpinismus.

Andorra je ideální destinací pro turisty, kteří hledají harmonii mezi přírodou, kulturou a dobrodružstvím. Bez ohledu na to, zda jste nadšený lyžař, milovník historie nebo prostě jen toužíte po klidném útěku do hor, Andorra nabízí nezapomenutelný zážitek.

Andorra - informace o destinacích

Mapa Andorra - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám