Turistické - Srí Lanka

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

cena od 95 990 Kč 1 zájezdů
20.11. − 01.12.2024, 12 dní
115 490 Kč -17% 95 990 Kč
letecky (Praha)
dle programu
Turistické
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Kolombo včetně letištn.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách s přestupem do Kolomba.

2. den:
Přílet na letiště v Kolombu v ranních hodinách, transfer na hotel v Sigiriya a odpočinek. Dle časových možností a zájmu lze na místě zajistit speciální ajurvédskou masáž.

3. den:
Dnes nás čeká návštěva starobylého města Polonnaruwa a odpoledne se vydáme na safari do NP Minneriya.
Po snídani se vydáme do starobylého města Polonnaruwa, které dosáhlo svého největšího rozkvětu ve 12. století, kdy zde byly vybudovány rozsáhlé paláce a zahrady s velkým množstvím soch Buddhů.
V tomto čase byla Polonnaruwa hlavním městem království, ale s přesunem královského dvora, bylo město na dlouhou dobu zapomenuto v džungli a teprve nedávno znovu objeveno. Díky tomu se mnoho původních staveb zachovalo až do dnešních dnů a právem je toto město od roku 1982 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.
Odpoledne se přesuneme do NP Minneriya, který patří k těm nejkrásnějším na Srí Lance Těšit se můžeme na obrovská stáda slonů indických, díky kterým patří park k těm nejoblíbenějším. Když budeme mít štěstí, uvidíme i malá slůňata při koupání. Kromě toho budeme moci pozorovat i makaky či velké množství exotického ptactva. Po parku se budeme pohybovat v zapůjčených džípech, ze kterých se nám naskytne romantický výhled na dechberoucí západ slunce.
Návrat na hotel v Sigiriya ve večerních hodinách.

4. den:
Výlet na Lví skálu Sigiriya, návštěva jeskynního chrámu Dambulla a ajurvédských zahrad koření.
Nejprve se vydáme navštívit jeden z nejznámějších symbolů Srí Lanky, Lví skálu Sigiriya, která je zapsána na seznam památek UNESCO.
Již z dálky zaujme svou jedinečností v okolní krajině. Mezi místními je tato posvátná skála známá jako pevnost v oblacích nebo jako palác neřesti. Z vrcholu se nám naskytne krásný výhled do okolní krajiny plné zeleně a nalezneme zde ruiny paláců. Pod skálou jsou zase vybudovány rozsáhlé zahrady s vodními příkopy a fontánami, které se uchovaly do dnešních dnů.
Odpoledne navštívíme jeskynní chrám Dambulla (UNESCO), který patří k nejrozsáhlejším a nejlépe zachovalým jeskynním chrámům na Srí Lance. Budeme zde moci obdivovat krásné chrámy plné maleb a buddhistických či hinduistických soch.
Na závěr dnešního dne nás čeká zajímavá návštěva ajurvédské zahrady koření, kde budeme mít příležitost zhlédnout, jak se pěstuje vanilka, skořice, kardamon a jiné druhy exotického koření.
Ve večerních hodinách přejezd na ubytování do Kandy.

5. den:
Prohlídka chrámu Buddhova zubu, čajových plantáží a čajové továrny, návštěva vodopádu Ramboda a města Nuwara Eliya.
Ráno se vydáme na výlet do jednoho z nejdůležitějších svatostánků na Srí Lance, do chrámu Buddhova zubu, ve kterém se nachází relikvie Buddhův zub. Poté se krátce zastavíme v muzeu, kde se dozvíme zajímavé informace o těžbě drahokamů. Z muzea se přesuneme na čajové plantáže, kde se nám naskytne úchvatný pohled na kopce poseté čajovými keři, které hrají všemi odstíny zelené barvy. Při troše štěstí mezi keři zahlédneme i sběračky s nůšemi na zádech.
Cestou uděláme krátkou zastávku u krásného vodopádu Ramboda, který padá z výšky 109 metrů do malého jezírka uprostřed zeleně a vytváří nádhernou scenérii. A v čajové továrně Mackwood, která dodává čaj i britské královně, se dozvíme vše o zpracování čaje - zjistíme, jaký je rozdíl mezi černým a zeleným čajem, a nebude chybět ani ochutnávka pravého cejlonského čaje, který se na Srí Lance obvykle vaří velmi silný a podává se s horkým mlékem a cukrem.
Na závěr nás čeká prohlídka města Nuwara Eliya, které bývá často nazýváno ,,Malá Anglie". Díky svému mírnému vysokohorskému podnebí totiž zdejší krajina připomíná Britské ostrovy. Dochovalo se tu i mnoho koloniálních budov a zdejší typ čaje Orange pekoe patří k nejkvalitnějším na světě.
Ubytování v Nuwara Eliya.

6. den:
Celodenní výlet na Hortonské pláně.
Dnes se v brzkých ranních hodinách vydáme na celodenní výlet do Národního parku Horton Plains, který je známý pro svou krásnou přírodu. Nejprve ráno vyrazíme k vyhlídce World´s end (Konec světa), kde je na okraji skal zbudovaná plošina, pod kterou se nachází úctyhodný sráz dosahující hloubky necelých 900 metrů.
Poté nás čeká příjemná procházka (cca 8 kilometrů) tímto parkem. Jedná se o krásnou oblast pokrytou lesy, jezery a vodopády zapsanou na seznamu UNESCO. Kromě krásné přírody budeme moci obdivovat i velké množství ptáků a jiné exotické zvěře.
V pozdním odpoledni nás čeká delší přejezd na hotel v hlavním městě Kolombu.

7. den:
Dopoledne prohlídka největšího města Srí Lanky Kolomba a poté odlet na Maledivy.
Před odletem nás čeká ještě krátká prohlídka města Kolombo. Vydáme se do staré části města, kde sídlí oficiální rezidence prezidenta. Uvidíme zde hinduistické chrámy, kostely, mešity a muzea. Dále nevynecháme návštěvu staré pevnosti, u které se nachází rušné tržiště Pettah, které bude vynikající zastávkou na poslední nákupy před odletem na Maledivy.
Odlet dle letového řádu do Male a poté přesun lodí k resortu. Přejezd na Maledivy, ubytování a večeře.

8. den:
Celodenní odpočinek na Maledivách.
Maledivy vás uchvátí dlouhými plážemi s jemným bílým pískem a blankytně průzračným mořem. Zdejší moře je rájem pro všechny milovníky šnorchlování a potápění. Dopřejte si luxusní odpočinek na jednom z nejkrásnějších souostroví světa.

9. den:
Celodenní odpočinek na Maledivách.
Dnes budeme pokračovat v lenošení na tomto úžasném ostrově. A pokud by vás přece jen nebavilo lenošení, tak je k dispozici také nabídka fakultativních výletů jako např. projížďka lodí či návštěva hlavního města Malediv, metropole Male.

10. den:
Celodenní odpočinek na Maledivách.
Dnešní den můžete využít k odpočinku na pláži.

11. den:
Odpočinek na pláži a večer odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.
Dnešní den je možné využít k lenošení na pláži a milovníci adrenalinových sportů mohou vyzkoušet například šnorchlování, které je v této oblasti vyhlášené. V podvečerních hodinách bude odjezd na letiště do Male a následně odlet zpět do ČR.

12. den:
V brzkých odpoledních hodinách přílet zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Kolombo včetně letištních tax (s 1 přestupem)
letenka Kolombo - Male včetně letištních tax
letenka Male - Praha včetně letištních tax (s 1 přestupem)
lodní doprava z Male na resort na Maledivách a zpět
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
transfer během celého zájezdu
9x ubytování (2x Sigiriya, 1x Kandy, 1x Nuwara Eliya, 1x Kolombo, 4x Maledivy)
5x polopenze na Srí Lance
4x plná penze na Maledivách
český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
místní průvodce
výlety a vstupy v Polonnaruwa, Sigiriya, chrám Buddhova zubu, muzeum drahokamů v Kandy

Cena nezahrnuje:
vstupné na místě (jeskyně Dambulla: cca 15 USD/os., jeep safari v NP Minneriya: cca 65 USD/os., vstup do NP Horton Plains: cca 65 USD/os., ajurvédská masáž: cca 30 USD/os.)
bakšišné
cestovní pojištění
vyřízení vstupu na Srí Lanku 1 600 Kč/os.
příplatek za all inclusive na Maledivách 8 400 Kč/os./celý pobyt
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 19 990 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 69 990 Kč 1 zájezdů
04.04. − 14.04.2025, 11 dní
72 906 Kč -4% 69 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
Turistické
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Kolombo - Praha se vše.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy.

2. den:
Přílet na letiště v Kolombu, následný přesun na hotel v Sigiriya a odpočinek. Dle časových možností a zájmu lze na místě zajistit ajurvédskou masáž.
Po příletu na mezinárodní letiště v hlavním městě Kolombo nás objednaný transfer odveze do města Sigiriya v centrální části Srí Lanky, kde se ubytujeme na hotelu.
V závislosti na čase příjezdu je možné zajistit tradiční ajurvédskou masáž. Čeká nás také první seznámení s touto fantastickou zemí a ochutnávka zdejší kuchyně. Zde si však musíme dát pozor na výklad slova ,,pálivý", protože pro místní je pikantní koření, zejména chilli, nedílnou součástí jídel.
V podvečerních hodinách si můžeme také odpočinout u hotelového bazénu a po náročné cestě tak načerpat energii na další poznávání.
Nocleh ve městě Sigiriya.

3. den:
Čeká nás návštěva starobylého města Polonnaruwa a odpoledne se vydáme na safari do NP Minneriya, kde budeme ve volné přírodě pozorovat slony indické.
Po snídani se vydáme do starobylého města Polonnaruwa, které dosáhlo svého největšího rozkvětu ve 12. století, kdy zde byly vybudovány rozsáhlé paláce a zahrady s velkým množstvím soch Buddhů.
V tomto čase byla Polonnaruwa hlavním městem království, ale s přesunem královského dvora bylo město na dlouhou dobu zapomenuto v džungli a teprve nedávno znovu objeveno. Díky tomu se mnoho původních staveb zachovalo až do dnešních dnů a právem je toto město od roku 1982 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.
Odpoledne se přesuneme do NP Minneriya, který patří k těm nejkrásnějším na Srí Lance. Po parku se budeme pohybovat v zapůjčených džípech, ze kterých budeme moci obdivovat obrovská stáda slonů indických. Kromě toho budeme moci zhlédnout i makaky či velké množství exotického ptactva.
Návrat na hotel v Sigiriya ve večerních hodinách.

4. den:
Výlet, při kterém navštívíme Lví skálu Sigiriya a prozkoumáme jeskynní chrám Dambulla. Na závěr nahlédneme pod pokličku pěstování koření v ajurvédské zahradě.
Nejprve se vydáme navštívit jeden z nejznámějších symbolů Srí Lanky, Lví skálu Sigiriya, která je zapsána na seznam památek UNESCO.
Již z dálky zaujme svou jedinečností v okolní krajině. Mezi místními je tato posvátná skála známá jako pevnost v oblacích nebo jako palác neřesti. Z vrcholu se nám naskytne krásný výhled do okolní krajiny plné zeleně a nalezneme zde ruiny paláců. Pod skálou jsou zase vybudovány rozsáhlé zahrady s vodními příkopy a fontánami, které se uchovaly do dnešních dnů.
Odpoledne navštívíme jeskynní chrám Dambulla (UNESCO), který patří k nejrozsáhlejším a nejlépe zachovalým jeskynním chrámům na Srí Lance. Budeme zde moci obdivovat krásné chrámy plné maleb a buddhistických či hinduistických soch.
Na závěr dnešního dne nás čeká zajímavá návštěva ajurvédské zahrady koření, kde budeme mít příležitost zhlédnout, jak se pěstuje vanilka, skořice, kardamon a jiné druhy exotického koření.
Ve večerních hodinách přejezd na ubytování do Kandy.

5. den:
Dnes si prohlédneme chrám Buddhova zubu a vydáme se k vodopádu Ramboda. V čajové továrně ochutnáme pravý cejlonský čaj a dozvíme se zajímavosti o jeho zpracování.
Ráno se vydáme na výlet do jednoho z nejdůležitějších svatostánků na Srí Lance ve městě Kandy, do chrámu Buddhova zubu, ve kterém se nachází relikvie Buddhův zub.
Poté se krátce zastavíme v muzeu, kde se dozvíme zajímavé informace o těžbě drahokamů. Z muzea se přesuneme na čajové plantáže, kde se nám naskytne úchvatný pohled na kopce poseté čajovými keři, které hrají všemi odstíny zelené barvy. Při troše štěstí mezi keři zahlédneme i sběračky s nůšemi na zádech.
Cestou si uděláme krátkou zastávku u krásného vodopádu Ramboda, který padá z výšky 109 metrů do malého jezírka uprostřed zeleně a vytváří nádhernou scenérii.
A v čajové továrně Mackwood, která dodává čaj i britské královské rodině, se dozvíme vše o zpracování čaje - zjistíme, jaký je rozdíl mezi černým a zeleným čajem, a nebude chybět ani ochutnávka pravého cejlonského čaje, který se na Srí Lance obvykle vaří velmi silný a podává se s horkým mlékem a cukrem.
Ubytování v Nuwara Eliya.

6. den:
Vyrazíme na Hortonské pláně, kde budeme obdivovat přírodní poklady tohoto úžasného národního parku i vyhlídku World´s End. Po návratu se vydáme poznávat město Nuwara Elyia.
Dnes se v ranních hodinách vydáme na celodenní výlet do národního parku Horton Plains, který je známý pro svou krásnou přírodu. Nejprve ráno vyrazíme k vyhlídce World´s End (Konec světa), kde je na okraji skal zbudovaná plošina, pod kterou se nachází úctyhodný sráz dosahující hloubky necelých 900 metrů.
Poté nás čeká příjemná procházka (cca 8 kilometrů) tímto parkem. Jedná se o krásnou oblast pokrytou lesy, jezery a vodopády zapsanou na seznamu UNESCO. Kromě nádherné přírody budeme moci obdivovat i velké množství ptáků a jiné exotické zvěře.
Na závěr nás čeká prohlídka města Nuwara Eliya, které bývá často nazýváno ,,Malá Anglie". Díky svému mírnému vysokohorskému podnebí totiž zdejší krajina připomíná britské ostrovy. Dochovalo se tu i mnoho koloniálních budov a zdejší typ čaje Orange Pekoe patří k nejkvalitnějším na světě.
Ubytování v Nuwara Eliya.

7. den:
Po snídani nás čeká přejezd do letoviska Unawatuna. Cestou uvidíme čajové plantáže i kopcovitou krajinu. Po příjezdu si budeme vychutnávat odpočinek na jedné z nejkrásnějších pláží světa.
Po vydatné snídani se vydáme objednaným soukromým transferem na přibližně sedmihodinový přejezd. Cestou uvidíme čajové plantáže, sběračky čaje a pro Srí Lanku typickou kopcovitou krajinu.
Naším cílem bude letovisko Unawatuna, kde se nachází překrásná písečná pláž a také hotel, kde se ubytujeme. Užijeme si all inclusive stravování, ochutnáme místní speciality a můžeme se osvěžit výbornými míchanými nápoji.
Zasloužený odpočinek si vychutnáme na pláži Unawatuna s jemným pískem a pozvolným vstupem do oceánu. Stabilní teplota oceánu okolo 27 stupňů přímo láká k osvěžení. Voda je tu klidná a čistá.
Kdo bude chtít volný čas trávit aktivněji, může si vyšlápnout na nedaleký kopec, kde se nachází socha Buddhy a odkud se otevírá nádherný výhled na celý záliv.
Na tomto místě můžete starosti hodit na chvíli za hlavu a užít si lenošení naplno.
Nocleh v hotelu u pláže Unawatuna.

8. den:
Volný den na koupání a odpočinek na pláži Unawatuna. Pro zájemce je připravena fakultativní návštěva výrobny tradičních masek, želví farmy a nádherného historického města Galle.
Tento den můžeme využít na koupání, případně se okolo desáté hodiny dopoledne vydat na fakultativní výlet do městečka Galle.
Cestou do Galle nejprve zastavíme v Ambalangodě, což je místo, kde se již po staletí vyřezávají a kolorují masky, které jsou součástí srílanské kultury.
Poté se přesuneme na želví farmu, kde budeme mít možnost seznámit se s druhy želv, které se na Srí Lance vyskytují. Uvidíme jak želví mláďata, tak i dospělé jedince s krásně zbarvenými krunýři a dozvíme se mnoho zajímavých informací o jejich životě.
Závěr dne strávíme ve starobylém městě Galle, které je zapsané na seznamu UNESCO. Zdejší pevnost založili v 17. století Holanďané a město po dvě stě let sloužilo jako hlavní přístav Srí Lanky. Z hradeb pevnosti se nám naskytne překrásný výhled na oceán, který bude ještě umocněn západem slunce.
Návrat na hotel ve večerních hodinách.

9. den:
Celodenní odpočinek dle vašich představ... Procházky po pláži, relaxace, je to jen na vás. Hotel přímo u pláže nabízí také spoustu možností, jak si užít poslední dny na tomto krásném ostrově.
Náš hotel je situovaný uprostřed tropických zahrad přímo na pláži. Autentickou exotickou atmosféru dotváří palmy, bílý písek a čisté moře.
Den lze tedy strávit jak na pláži (možnost šnorchlování či potápění v moři, odpočinek na hotelových lehátkách), tak přímo v areálu hotelu, kde naleznete venkovní bazén, posilovnu, hřiště na tenis či minigolf. Užít si můžete rovněž masáže či ajurvédské lázně.

10. den:
Na závěr našeho poznávání Srí Lanky navštívíme největší město ostrova - Kolombo. Projdeme se starou částí a zastavíme se na zdejším tržišti na poslední nákupy.
Před odletem nás čeká ještě prohlídka města Kolombo. Vydáme se do staré části města, kde sídlí oficiální rezidence prezidenta. Uvidíme zde hinduistické chrámy, kostely, mešity a muzea.
Dále nevynecháme návštěvu staré pevnosti, u které se nachází rušné tržiště Pettah, jež bude vynikající zastávkou na poslední nákupy suvenýrů.
Poslední noc strávíme v hotelu v Kolombu.

11. den:
V ranních hodinách odjezd na mezinárodní letiště v Kolombu a odlet domů. Dle letového řádu přílet zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Kolombo - Praha se všemi poplatky (let s přestupem)
kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
doprava letiště - hotel - letiště
9x ubytování ve 3* a 4* hotelu
6x polopenze (v závislosti na letovém řádu)
3x all inclusive
doprava dle programu
služby průvodce (mimo individuální volno)
místní průvodce
výlety a vstupy v Polonnaruwa, Sigiriya, chrám Buddhova zubu, muzeum drahokamů v Kandy

Cena nezahrnuje:
cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
vyřízení vstupu na Srí Lanku: 1 600 Kč/os.
doporučené kapesné: cca 500 USD (včetně vstupného a dopravy na místě) a bakšišné
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 200 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
 • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: LAST MINUTE Kamelya World Turecko