Poznávací - Kanárské ostrovy

Vybrat jiný typ zájezdů

více parametrů »

Sopečné Tenerife - perla Kanárských ostrovů, La Gomera

Kanárské ostrovy, Poznávací zájezdy
cena od 32 990 Kč 1 zájezdů
12.04. − 19.04.2024, 8 dní
39 273 Kč -16% 32 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
last-minute Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj ( s možností přistýl.. +
Cena zahrnuje: Letenku Praha - Tenerife - Praha, 1x .. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj ( s možností přistýlky) 2+0 nebo 2+1 - Cena za osobu

Program:
1. den: Odlet z Prahy na Tenerife. Přílet, transfer na hotel, ubytování v hotelu El Tope 4* (nebo podobném) v Puerto de la Cruz, večeře. Puerto je známé svým celoročně velmi příjemným jarním klimatem. Večeře v hotelu.

2. den: Po snídani Vás čeká informační schůzka s průvodkyní, tento den můžete relaxovat u hotelového bazénu s výhledem na Pico del Teide, průzkoumat krásné starého rybářského města Puerto de la Cruz či se koupat v místní raritě v zábavním areálu kolem umělého jezera Lago Martiánez s mořskou vodou a výhledem vrcholek Teide, 100 000 m2 zábavy mezi tufovými skálami.

Puerto je velmi živé letovisko s množstvím obchůdků, restaurací a atrakcí pro turisty, pláže jsou s černým sopečným pískem, nejznámější Playa Jardín se subtropickou zahradou. Na tyto části pak navazují staré rybářské uličky, stará pevnost i přístav četnými koloniálními domy. Večeře v hotelu.

3. den: Po snídani vyrazíte na celodenní výlet na severozápadní stranu ostrova. Pojedete vyhlídovou silnicí severní stranou a zastavíte se na ranní kávu na kouzelné vyhlídce na město Garachico.

Poté se přemístíte na západní stranu ostrova, ke skalám Acantiados de los Gigantes, neboli útesy obrů, které monumentálně padají do Atlantického oceánu z masívu Teno. To nejkrásnější Vás čeká v parku Macizo de Teno, projedete přes majestátní hory do vyhlášené vesnice Masca, kde před výhledy na oceán stojí "Machu Picchu". Přes rozeklané a opuštěné pohoří Teno se vrátíte na sever ostrova, kde navštívíte kouzelné městečko Garachico, které bylo původním a nejdůležitějším přístavem celého Tenerife. V roce 1706 došlo k vulkanické erupci a přístav, včetně města kompletně zničila tekoucí láva ze sopky Arenas Negras. Jedna z mála památek, která zůstala zachována a kterou během procházky uvidíme je obranná věž - Castillo de San Miguel, která majestátně otevírá pohledy na lávové nánosy s tufovými jezírky na pobřeží oceánu.

Na závěr Vás čeká město slavné díky bílému vínu - Icod de los Viňos, kde uvidíte symbol ostrova, zdejší endemit, nejstarší dračí strom. Dle legendy vyrostl z krve draka před tisícem let, vědci se shodují, že stáří bude spíše "jen" 600 let. V každém případě se jedná o překrásný exemplář, možná nejstarší byliny světa. Večeře v hotelu.

4. den: Po snídani volný den v Puertu, můžete navštívit Botanickou zahradu, Zahradu orchidejí nebo jedinečnou zoologickou zahradu - LORO park, který se pyšní největším počtem papoušků na světě a úspěšně chová kosatky, které se vám předvedou v dechberoucím představení. Přítomna jsou i další zvířata - šimpanzy, lvy, surikaty, papuchalkové atd.

Botanická zahrada La Orotava byla založena před více než 200 lety, je překrásná. Milovníci botaniky se zde seznámí s řadou rostlinných druhů, zejména tropického původu. Na některých stezkách budete mít dokonce pocit, že jste v džungli.

Orchidejová zahrada Sitio Litra - s největší sbírkou orchidejí na ostrově a největší a nejstarší dračí strom v Puerto de la Cruz. Je známo, že je starý více než 300 let. Večeře v hotelu.

5. den: Po snídani se vydáte na výlet do NP Teide, pod nejvyšší horu Španělska Pico del Teide. Stále aktivní (poslední erupce 1909) sopka je vysoká 3.718 m.n.m., zároveň se jedná o třetí nejvyšší sopku světa, neboť od úpatí na dně oceánu má kolem 7.000 m výšky. Procházkylunární krajinou, foto stopy pod Pico del Teide.

Poté sjedete panoramatickou hřebenovou silnicí s vyhlídkami do kdysi hlavního města ostrova San Cristóbal de La Laguna (UNESCO), dnes jedno z nejkrásnějších měst na ostrově, universitní město s krásnými koloniálními domy, kostely, romantickými náměstími a uličkami. Večeře v hotelu.

6. den: Po snídani Vás čeká relax a koupání nebo celodenní fakultativní výlet na sever ostrova, horský masív Anaga. Uvidíte části vavřínových pralesů, nádherně zvlněné hory, legendární výhled na Pico del Teide, to vše z četných vyhlídkových míst jako je vyhlídka Carmen.

Přes Tagananu projedete nad černou pláž (zastávka ve vyhlídkové restauraci na oběd není v ceně výletu) i na pláž Teresitas s krásným světlým pískem.

Cestou zpět se zastavíte v hlavním městě ostrova Santa Cruz de Tenerife s moderní budovou auditoria, považovánu za nejlepší moderní architektonické dílo na ostrovech. Večeře v hotelu.

7. den: Po snídani volno k relaxaci a koupání nebo celodenní fakultativní výlet na sousední nejzajímavější ostrov kanárských ostrovů La Gomera s vyhlášenými Vavřínovými pralesy, ostrov je znám úchvatnou krajinou, hlubokými roklemi, skalnatými vrcholy. Návrat na hotel, večeře.

8. den: Po snídani volno k nákupům, transfer na letiště. Návrat do Prahy.
Cena zahrnuje:
Letenku Praha - Tenerife - Praha, 1x odbavované zavazdlo/os., 7x ubytování v hotelu 4* s bazénem, 7x bufetová snídaně, 7x bufetová večeře, transfer z letiště do hotelu a zpět, výlet 3. a 5. den, česky mluvící delegát, pojištění CK proti úpadku, povinný poplatek do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje:

Slevy: Dospělá osoba na 3. lůžku 1600,- Kč/zájezd, dítě do 11,99 let sleva 3300,- Kč/dítě/zájezd.

Předpokládáné vstupné a výlety: Lanovka na Pico de Tiede 1300,- Kč, Lago Martiánez 6 EUR, LORO park 40 EUR/děti 26 EUR, výlet 6. den 55 EUR (min. počet 6 osob), výlet na ostrov La Gomera 95 EUR/děti 35 EUR.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 36 990 Kč 2 zájezdů
22.05. − 29.05.2024, 8 dní
38 531 Kč -4% 36 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
Poznávací
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Dle letovýc.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Lanzarote - Praha včet.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Dle letových řádů odlet z Prahy na Lanzarote, přesun na ubytování a případné volno.
V závislosti na letových řádech odletíme na ostrov Lanzarote a následně se objednaným transferem dopravíme na hotel. V případě zájmu můžeme společně vyrazit na procházku po okolí.

2. den:
Poznávání ostrova zahájíme v národním parku Timanfaya s jedinečnou sopečnou krajinou. Pak navštívíme ,,skanzen" tradičních řemesel a prohlédneme si originální díla Césara Manriqueho.
Dnes se vydáme ostrov Lanzarote prozkoumat. Nejdříve nás čeká návštěva národního parku Timanfaya, kterému se také říká Ohňové hory (Montanas del Fuego).
Tam se můžeme těšit na projížďku autobusem po krajině plné kráterů a dalších bizarních útvarů, jež vznikly při sopečné činnosti, která není historií, naopak, jen kousek pod povrchem to vře, o čemž se budeme moci přesvědčit na vlastní oči. Místní průvodci nám to dokáží pomocí několika pokusů.
Na Lanzarote najdeme také pozoruhodná díla Césara Manriqueho, místního umělce, jehož originalitu nelze v jeho výtvorech přehlédnout. Nejprve za nimi vyrazíme na sever ostrova. Jako první nás cestou čeká Monumento del Campesino, což je v překladu Památník venkovanů, a je to jakýsi malý skanzen s tradičními řemesly na počest místního venkova.
Poté se vydáme na vyhlášenou vyhlídku Mirador del Río, kde se nám otevře překrásný výhled na sousední ostrov La Graciosa a na průliv připomínající řeku, který ho dělí od Lanzarote.
Pak dorazíme k Jameos del Agua, částečně dílo přírody a částečně Manriqueho dílo, který tento sopečný tunel přetvořil ve velice zajímavý multifunkční prostor. Navštívíme restauraci ve skále, podzemní jezírko s velice vzácným ráčkem - albínem - a další zajímavá zákoutí.
Při zpáteční cestě se zastavíme na pobřeží v El Golfo, kde budeme mít možnost obdivovat mohutnou sílu oceánu, s krásnými vyhlídkami a přírodními útvary, které vznikly právě díky běsnění živlů.

3. den:
Vyrazíme na ostrov Fuerteventura. Podíváme se k nejkrásnějším vyhlídkám. Prozkoumáme ruiny středověkého kláštera v Betancuria, ochutnáme kozí sýr a na závěr dne se projdeme bílými dunami.
Třetí den opustíme Lanzarote a vydáme se na sousední ostrov Fuerteventura. Poplujeme trajektem, který nás z Playa Blanca dopraví do Corraleja a po vylodění se autobusem vydáme do vnitrozemí.
Nejdříve navštívíme malou vesničku La Oliva s romantickým kostelíkem a s ,,Domem plukovníků", kde sídlili vojenští vládci ostrova.
Dále budeme pokračovat kolem posvátné hory Tindaya na dvě vyhlídky s dechberoucími výhledy. Jedna z nich je dílem slavného Césara Manriqueho a druhá je věnována dvěma místním králům - Guise a Ayose.
Dále budeme pokračovat do bývalého hlavního města Betancuria. Projdeme si uličky tohoto nádherného, krásně upraveného městečka, zájemci si mohou prohlédnout romantické ruiny středověkého kláštera nebo místní kostelík s malým muzeem. Kdo bude mít zájem, může ochutnat vynikající kozí sýr a občerstvit se v některé z mnoha krásných hospůdek.
Při zpáteční cestě projedeme hlavním městem Puerto de Rosario a zastavíme v přírodním parku Dunas de Corralejo. Budeme mít možnost projít se těmito bílými dunami, případně se vykoupat v moři.
Před odjezdem zpět si ještě prohlédneme přístavní město a zdejší letovisko Corralejo. Pak už se vydáme na zpáteční cestu lodí zpět na Lanzarote.

4. den:
Dnešek si užijeme jako místní. Vyzkoušíme si, jak cestují obyvatelé ostrova Lanzarote, zamíříme na tradiční trhy v Teguise a v Arrecife si uděláme příjemnou procházku až k laguně Charco.
Dnes budeme cestovat jako místní obyvatelé a vyzkoušíme zdejší dopravu. Autobusem pojedeme do malého městečka Teguise, kde se každou neděli konají vyhlášené trhy. Tady místní trhovci nabízejí spoustu tradičních výrobků a vy si zde můžete koupit třeba zajímavé suvenýry.
Projdeme si i toto malé historické městečko, můžete si prohlédnout místní skromný, ale přesto krásný kostelík, banku netradičně umístěnou v historické továrně nebo muzeum hudebního nástroje timple, což je taková malá kytarka. A samozřejmě je tu několik kavárniček a hospůdek, kde se můžeme občerstvit.
Pak se přesuneme opět místním autobusem do hlavního města ostrova - Arrecife. Zde se seznámíme s historickým centrem, navštívíme pevnost na mořském břehu, odkud je pěkný výhled na město, a procházku ukončíme u místní ,,Louže" (Charco), což je laguna plná lodiček a obklopená řadou restaurací a barů, oblíbené místo, kam nejen místní chodí na procházky a na něco na zub. A my uděláme totéž.
Nakonec se opět autobusem vrátíme zpět do Playa Blanca.

5. den:
Je čas na odpočinek, slunění, moře... nebo objevování nejkrásnějších pláží ostrova při příjemných procházkách. Čemu dáte přednost?
Dnes nás čeká zasloužený relax na plážích letoviska Playa Blanca.
Kdo uvítá během lenošení nějakou změnu, může se vydat na nejslavnější lanzarotskou pláž Playa del Papagayo.
Nachází se nedaleko a můžete se na ní vydat buď pěšky, náročnější varianta, ale po cestě budete moci navštívit další krásnou pláž Playa de Mujeres, nebo dáte přednost pohodlnější cestě katamaránem a místní pobřeží budete moci obdivovat i z mořské hladiny.

6. den:
Dnes se vypravíme se zájemci za přírodními krásami na Lanzarote a za zručností ostrovanů. Těšit se můžete na skvělé víno Malvasía, výrobky z aloe vera, solná pole i kulturu.
Dnes nás čeká fakultativní výlet plný zajímavých míst. Nejdříve se přesuneme na sever ostrova a navštívíme úchvatné sopečné jeskyně Cuevas de los Verdes, které nás ohromí svou neskutečnou krásou a tajemností. Budeme zde svědky i velice zajímavého experimentu.
Poté navštívíme neméně zajímavý dům s bohatou historií. LagOmar, původně dům slavného herce Omara Sharifa, dnes proměněný v muzeum.
Jde o dílo slavného, již zmíněného, umělce Césara Manriqueho a jako jinde, i zde, skvělým způsobem zakomponoval dům do místního prostředí. Kromě nádherných zákoutí a úžasných výhledů si budete moci prohlédnout Sharifovu koupelnu, ložnici nebo stůl, u kterého tento dům prohrál v kartách.
Následující zážitek potěší zejména milovníky vína. Lanzarote je proslavené svými velice zajímavými a netypickými vinicemi a skvělou odrůdou vína Malvasía. Nesmíme tedy vynechat návštěvu vinic spojenou s ochutnávkou a prohlídkou staré usedlosti, kde se toto víno vyrábí. Zde si můžeme dopřát i něco dobrého na zub.
Během dnešního výletu navštívíme i malou manufakturu na výrobu produktů z místního pokladu - aloe vera. Seznámíme se s významem této rostliny, tak důležité pro místní obyvatele, a budeme si moci koupit výrobky z této zázračné léčivé rostliny.
Další zastávka bude u solných polí Salinas del Janubio. Sůl je dalším zdejším pokladem, na který jsou místní obyvatelé tak pyšní. My budeme mít možnost podívat se, kde se toto bílé zlato vyrábí.
V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do hotelu.

7. den:
Předposlední den věnujeme oddechu na sousedním ostrůvku La Graciosa. Užijeme si vyhlídkovou plavbu katamaránem na pláž Playa Francesa, kde budeme zaslouženě relaxovat.
Dnes nás čeká výlet na sousední, přírodně zachovalý ostrůvek La Graciosa, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote.
Na Graciose nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme z hlavního města Caleta de Sebo až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit, například kanoí, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži.
Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně výletu.

8. den:
Dle letových řádů možné individuální volno a odlet zpět do Prahy.
V závislosti na letových řádech bude poslední den věnován odpočinku, procházce po letovisku, případně nákupu suvenýrů.
Poté se objednaným transferem přesuneme na letiště a následovat bude odlet zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Lanzarote - Praha včetně letištních tax
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
7x ubytování v 3* hotelu
7x polopenze
celodenní výlet na ostrov Fuerteventura
doprava v rámci výletů po ostrově (Ohňové hory, LagOmar)
průvodce po celý zájezd (mimo volný program)

Cena nezahrnuje:
cestovní pojištění
odbavované zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
fakultativní výlet na ostrov La Graciosa
MHD v rámci programu (Teguise + Arrecife)
případné vstupné na místě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 400 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
22.05. − 29.05.2024, 8 dní
38 531 Kč -4% 36 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
Poznávací
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Dle letovýc.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Lanzarote - Praha včet.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Dle letových řádů odlet z Prahy na Lanzarote, přesun na ubytování a případné volno.
V závislosti na letových řádech odletíme na ostrov Lanzarote a následně se objednaným transferem dopravíme na hotel. V případě zájmu můžeme společně vyrazit na procházku po okolí.

2. den:
Poznávání ostrova zahájíme v národním parku Timanfaya s jedinečnou sopečnou krajinou. Pak navštívíme ,,skanzen" tradičních řemesel a prohlédneme si originální díla Césara Manriqueho.
Dnes se vydáme ostrov Lanzarote prozkoumat. Nejdříve nás čeká návštěva národního parku Timanfaya, kterému se také říká Ohňové hory (Montanas del Fuego).
Tam se můžeme těšit na projížďku autobusem po krajině plné kráterů a dalších bizarních útvarů, jež vznikly při sopečné činnosti, která není historií, naopak, jen kousek pod povrchem to vře, o čemž se budeme moci přesvědčit na vlastní oči. Místní průvodci nám to dokáží pomocí několika pokusů.
Na Lanzarote najdeme také pozoruhodná díla Césara Manriqueho, místního umělce, jehož originalitu nelze v jeho výtvorech přehlédnout. Nejprve za nimi vyrazíme na sever ostrova. Jako první nás cestou čeká Monumento del Campesino, což je v překladu Památník venkovanů, a je to jakýsi malý skanzen s tradičními řemesly na počest místního venkova.
Poté se vydáme na vyhlášenou vyhlídku Mirador del Río, kde se nám otevře překrásný výhled na sousední ostrov La Graciosa a na průliv připomínající řeku, který ho dělí od Lanzarote.
Pak dorazíme k Jameos del Agua, částečně dílo přírody a částečně Manriqueho dílo, který tento sopečný tunel přetvořil ve velice zajímavý multifunkční prostor. Navštívíme restauraci ve skále, podzemní jezírko s velice vzácným ráčkem - albínem - a další zajímavá zákoutí.
Při zpáteční cestě se zastavíme na pobřeží v El Golfo, kde budeme mít možnost obdivovat mohutnou sílu oceánu, s krásnými vyhlídkami a přírodními útvary, které vznikly právě díky běsnění živlů.

3. den:
Vyrazíme na ostrov Fuerteventura. Podíváme se k nejkrásnějším vyhlídkám. Prozkoumáme ruiny středověkého kláštera v Betancuria, ochutnáme kozí sýr a na závěr dne se projdeme bílými dunami.
Třetí den opustíme Lanzarote a vydáme se na sousední ostrov Fuerteventura. Poplujeme trajektem, který nás z Playa Blanca dopraví do Corraleja a po vylodění se autobusem vydáme do vnitrozemí.
Nejdříve navštívíme malou vesničku La Oliva s romantickým kostelíkem a s ,,Domem plukovníků", kde sídlili vojenští vládci ostrova.
Dále budeme pokračovat kolem posvátné hory Tindaya na dvě vyhlídky s dechberoucími výhledy. Jedna z nich je dílem slavného Césara Manriqueho a druhá je věnována dvěma místním králům - Guise a Ayose.
Dále budeme pokračovat do bývalého hlavního města Betancuria. Projdeme si uličky tohoto nádherného, krásně upraveného městečka, zájemci si mohou prohlédnout romantické ruiny středověkého kláštera nebo místní kostelík s malým muzeem. Kdo bude mít zájem, může ochutnat vynikající kozí sýr a občerstvit se v některé z mnoha krásných hospůdek.
Při zpáteční cestě projedeme hlavním městem Puerto de Rosario a zastavíme v přírodním parku Dunas de Corralejo. Budeme mít možnost projít se těmito bílými dunami, případně se vykoupat v moři.
Před odjezdem zpět si ještě prohlédneme přístavní město a zdejší letovisko Corralejo. Pak už se vydáme na zpáteční cestu lodí zpět na Lanzarote.

4. den:
Dnešek si užijeme jako místní. Vyzkoušíme si, jak cestují obyvatelé ostrova Lanzarote, zamíříme na tradiční trhy v Teguise a v Arrecife si uděláme příjemnou procházku až k laguně Charco.
Dnes budeme cestovat jako místní obyvatelé a vyzkoušíme zdejší dopravu. Autobusem pojedeme do malého městečka Teguise, kde se každou neděli konají vyhlášené trhy. Tady místní trhovci nabízejí spoustu tradičních výrobků a vy si zde můžete koupit třeba zajímavé suvenýry.
Projdeme si i toto malé historické městečko, můžete si prohlédnout místní skromný, ale přesto krásný kostelík, banku netradičně umístěnou v historické továrně nebo muzeum hudebního nástroje timple, což je taková malá kytarka. A samozřejmě je tu několik kavárniček a hospůdek, kde se můžeme občerstvit.
Pak se přesuneme opět místním autobusem do hlavního města ostrova - Arrecife. Zde se seznámíme s historickým centrem, navštívíme pevnost na mořském břehu, odkud je pěkný výhled na město, a procházku ukončíme u místní ,,Louže" (Charco), což je laguna plná lodiček a obklopená řadou restaurací a barů, oblíbené místo, kam nejen místní chodí na procházky a na něco na zub. A my uděláme totéž.
Nakonec se opět autobusem vrátíme zpět do Playa Blanca.

5. den:
Je čas na odpočinek, slunění, moře... nebo objevování nejkrásnějších pláží ostrova při příjemných procházkách. Čemu dáte přednost?
Dnes nás čeká zasloužený relax na plážích letoviska Playa Blanca.
Kdo uvítá během lenošení nějakou změnu, může se vydat na nejslavnější lanzarotskou pláž Playa del Papagayo.
Nachází se nedaleko a můžete se na ní vydat buď pěšky, náročnější varianta, ale po cestě budete moci navštívit další krásnou pláž Playa de Mujeres, nebo dáte přednost pohodlnější cestě katamaránem a místní pobřeží budete moci obdivovat i z mořské hladiny.

6. den:
Dnes se vypravíme se zájemci za přírodními krásami na Lanzarote a za zručností ostrovanů. Těšit se můžete na skvělé víno Malvasía, výrobky z aloe vera, solná pole i kulturu.
Dnes nás čeká fakultativní výlet plný zajímavých míst. Nejdříve se přesuneme na sever ostrova a navštívíme úchvatné sopečné jeskyně Cuevas de los Verdes, které nás ohromí svou neskutečnou krásou a tajemností. Budeme zde svědky i velice zajímavého experimentu.
Poté navštívíme neméně zajímavý dům s bohatou historií. LagOmar, původně dům slavného herce Omara Sharifa, dnes proměněný v muzeum.
Jde o dílo slavného, již zmíněného, umělce Césara Manriqueho a jako jinde, i zde, skvělým způsobem zakomponoval dům do místního prostředí. Kromě nádherných zákoutí a úžasných výhledů si budete moci prohlédnout Sharifovu koupelnu, ložnici nebo stůl, u kterého tento dům prohrál v kartách.
Následující zážitek potěší zejména milovníky vína. Lanzarote je proslavené svými velice zajímavými a netypickými vinicemi a skvělou odrůdou vína Malvasía. Nesmíme tedy vynechat návštěvu vinic spojenou s ochutnávkou a prohlídkou staré usedlosti, kde se toto víno vyrábí. Zde si můžeme dopřát i něco dobrého na zub.
Během dnešního výletu navštívíme i malou manufakturu na výrobu produktů z místního pokladu - aloe vera. Seznámíme se s významem této rostliny, tak důležité pro místní obyvatele, a budeme si moci koupit výrobky z této zázračné léčivé rostliny.
Další zastávka bude u solných polí Salinas del Janubio. Sůl je dalším zdejším pokladem, na který jsou místní obyvatelé tak pyšní. My budeme mít možnost podívat se, kde se toto bílé zlato vyrábí.
V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do hotelu.

7. den:
Předposlední den věnujeme oddechu na sousedním ostrůvku La Graciosa. Užijeme si vyhlídkovou plavbu katamaránem na pláž Playa Francesa, kde budeme zaslouženě relaxovat.
Dnes nás čeká výlet na sousední, přírodně zachovalý ostrůvek La Graciosa, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote.
Na Graciose nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme z hlavního města Caleta de Sebo až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit, například kanoí, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži.
Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně výletu.

8. den:
Dle letových řádů možné individuální volno a odlet zpět do Prahy.
V závislosti na letových řádech bude poslední den věnován odpočinku, procházce po letovisku, případně nákupu suvenýrů.
Poté se objednaným transferem přesuneme na letiště a následovat bude odlet zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Lanzarote - Praha včetně letištních tax
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
7x ubytování v 3* hotelu
7x polopenze
celodenní výlet na ostrov Fuerteventura
doprava v rámci výletů po ostrově (Ohňové hory, LagOmar)
průvodce po celý zájezd (mimo volný program)

Cena nezahrnuje:
cestovní pojištění
odbavované zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
fakultativní výlet na ostrov La Graciosa
MHD v rámci programu (Teguise + Arrecife)
případné vstupné na místě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 400 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 32 990 Kč 3 zájezdů
22.06. − 26.06.2024, 5 dní
34 364 Kč -4% 32 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací Eurovíkendy
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Bilbao - Praha se všem.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy, přílet do Bilbaa, přesun na hotel. V závislosti na letovém řádu krátká procházka v centru města.

2. den:
Dnešek naplno věnujeme poznávání Bilbaa. Budeme objevovat historické centrum s jeho typickou architekturou i umění Guggenheimova muzea. A ochutnávat baskické speciality...
Projdeme se historickým centrem města kolem krásné industriální budovy nádraží, přejdeme řeku Nervión a zamíříme do starého města, tzv. Casco Viejo.
Po cestě nevynecháme Nové náměstí (Plaza Nueva), které je místem setkávání místních a které potěší především milovníky dobré gastronomie. Tady si názorně ukážeme, co jsou to baskické ,,pintxos" - nejrůznější jednohubky napíchnuté na špejli. V místních barech můžeme ochutnat ty nejlepší.
Pak se křivolakými uličkami starého města s typickou baskickou architekturou přesuneme ke gotické katedrále, zastavíme se u místního muzea a dojdeme až k oblíbené tržnici, kde nás bude čekat další várka pintxos a jiných delikates. Tady můžeme nabrat síly a energii na odpolední program.
Po obědě nás čeká slibované setkání s uměním, podél řeky se procházkou vydáme ke slavnému Guggenheimovu muzeu. Zastavíme se u známého Bílého mostu, v baskičtině zní jeho název poněkud krkolomně ,,Zubizuri", proto mu místní říkají jednoduše Calatrava podle architekta, který ho navrhl.
A pak už nás čeká úžasná budova Guggenheimova muzea. Ať už jste milovníky moderního umění, či nikoli, věříme, že tahle stavba vás jistě uchvátí. Muzeum střeží gigantický pejsek Puppy, socha, která je, věřte nevěřte, celá z květin.
Odpoledne můžete věnovat prohlídce muzea nebo se jen tak toulat uličkami města a ochutnat mimo zmiňovaných pintxos místní speciality, třeba známý místní dezert Carolina.
A večer nás čeká téměř povinná návštěva místních hospůdek. Přesvědčíme se, že večer to tu prostě žije!
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

3. den:
Dnes prozkoumáme industriální stránku Bilbaa, která nás překvapí nevídanými výhledy. Čeká nás Biskajský most, visutá gondola, vyjížďka lodí i lanovka na kopec Artxanda.
Po snídani se vydáme metrem ke slavnému Visutému mostu (Puente Colgante), také se mu říká Biskajský most (Puente de Vizcaya). Tahle neuvěřitelná stavba byla právem zapsána na seznam památek UNESCO. A my ji vyzkoušíme křížem krážem na vlastní kůži.
Nejprve se výtahem necháme vyvézt na horní lávku, odkud jsou nejkrásnější výhledy na ústí řeky Nervión do Atlantiku. Až se do sytosti pokocháme, vyzkoušíme druhou možnost, jak se dostat na druhý břeh, a to visutou gondolu, která přepravuje auta, motorky i pěší pasažéry. Bude to možnost prohlédnout si řeku a most zase z jiné perspektivy.
Další bod dnešního programu bude opět kochací. Čeká nás vyjížďka lodí po řece Nervión a další neotřelé výhledy. Město a jeho mosty si prohlédneme z hladiny řeky.
Odpoledne si vyzkoušíme další dopravní prostředek a objevíme nové pohledy na Bilbao. Lanovkou se vyvezeme na kopec Artxanda. Z výšky asi 300 metrů nad mořem budeme mít celé Bilbao jako na dlani.
Kdo nebude večer znaven, může se opět vrhnout do víru života, protože hospůdek a barů je tu nepočítaně a každý nabízí své speciality, které rozhodně musíte ochutnat.
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

4. den:
Vyrazíme do San Sebastiánu, jednoho z nejkrásnějších měst Baskicka. Prohlédneme si zdejší katedrálu a odpoledne bude možné strávit na pláži, procházkou či posezením v místních podnicích.
Čeká nás procházka historickým centrem města San Sebastián, navštívíme katedrálu, projdeme se po jedné z nejkrásnějších pláží ve Španělsku, která leží v Mušlovém zálivu (Bahía de la Concha).
Odpolední program záleží už jen na vás a na vašich preferencích. Milovníci moře se mohou smočit v Atlantiku, milovníci dechberoucích výhledů si vychutnají procházku na kopec s pevností a nádhernými výhledy na celý záliv.
Bude možnost také navštívit místní Akvárium nebo si dát skleničku a ochutnat pintxos v některé z nespočetných hospůdek, na které tu narazíte na každém kroku.
Odpoledne se veřejným autobusem vrátíme do Bilbaa.

5. den:
Dle letového řádu individuální volno, například k poslednímu nákupu suvenýrů. Poté přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Bilbao - Praha se všemi poplatky (let s přestupem)
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště-hotel-letiště
4x ubytování
4x snídaně
služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje:
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
cestovní pojištění (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 300 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
22.06. − 26.06.2024, 5 dní
34 364 Kč -4% 32 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací Eurovíkendy
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Bilbao - Praha se všem.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy, přílet do Bilbaa, přesun na hotel. V závislosti na letovém řádu krátká procházka v centru města.

2. den:
Dnešek naplno věnujeme poznávání Bilbaa. Budeme objevovat historické centrum s jeho typickou architekturou i umění Guggenheimova muzea. A ochutnávat baskické speciality...
Projdeme se historickým centrem města kolem krásné industriální budovy nádraží, přejdeme řeku Nervión a zamíříme do starého města, tzv. Casco Viejo.
Po cestě nevynecháme Nové náměstí (Plaza Nueva), které je místem setkávání místních a které potěší především milovníky dobré gastronomie. Tady si názorně ukážeme, co jsou to baskické ,,pintxos" - nejrůznější jednohubky napíchnuté na špejli. V místních barech můžeme ochutnat ty nejlepší.
Pak se křivolakými uličkami starého města s typickou baskickou architekturou přesuneme ke gotické katedrále, zastavíme se u místního muzea a dojdeme až k oblíbené tržnici, kde nás bude čekat další várka pintxos a jiných delikates. Tady můžeme nabrat síly a energii na odpolední program.
Po obědě nás čeká slibované setkání s uměním, podél řeky se procházkou vydáme ke slavnému Guggenheimovu muzeu. Zastavíme se u známého Bílého mostu, v baskičtině zní jeho název poněkud krkolomně ,,Zubizuri", proto mu místní říkají jednoduše Calatrava podle architekta, který ho navrhl.
A pak už nás čeká úžasná budova Guggenheimova muzea. Ať už jste milovníky moderního umění, či nikoli, věříme, že tahle stavba vás jistě uchvátí. Muzeum střeží gigantický pejsek Puppy, socha, která je, věřte nevěřte, celá z květin.
Odpoledne můžete věnovat prohlídce muzea nebo se jen tak toulat uličkami města a ochutnat mimo zmiňovaných pintxos místní speciality, třeba známý místní dezert Carolina.
A večer nás čeká téměř povinná návštěva místních hospůdek. Přesvědčíme se, že večer to tu prostě žije!
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

3. den:
Dnes prozkoumáme industriální stránku Bilbaa, která nás překvapí nevídanými výhledy. Čeká nás Biskajský most, visutá gondola, vyjížďka lodí i lanovka na kopec Artxanda.
Po snídani se vydáme metrem ke slavnému Visutému mostu (Puente Colgante), také se mu říká Biskajský most (Puente de Vizcaya). Tahle neuvěřitelná stavba byla právem zapsána na seznam památek UNESCO. A my ji vyzkoušíme křížem krážem na vlastní kůži.
Nejprve se výtahem necháme vyvézt na horní lávku, odkud jsou nejkrásnější výhledy na ústí řeky Nervión do Atlantiku. Až se do sytosti pokocháme, vyzkoušíme druhou možnost, jak se dostat na druhý břeh, a to visutou gondolu, která přepravuje auta, motorky i pěší pasažéry. Bude to možnost prohlédnout si řeku a most zase z jiné perspektivy.
Další bod dnešního programu bude opět kochací. Čeká nás vyjížďka lodí po řece Nervión a další neotřelé výhledy. Město a jeho mosty si prohlédneme z hladiny řeky.
Odpoledne si vyzkoušíme další dopravní prostředek a objevíme nové pohledy na Bilbao. Lanovkou se vyvezeme na kopec Artxanda. Z výšky asi 300 metrů nad mořem budeme mít celé Bilbao jako na dlani.
Kdo nebude večer znaven, může se opět vrhnout do víru života, protože hospůdek a barů je tu nepočítaně a každý nabízí své speciality, které rozhodně musíte ochutnat.
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

4. den:
Vyrazíme do San Sebastiánu, jednoho z nejkrásnějších měst Baskicka. Prohlédneme si zdejší katedrálu a odpoledne bude možné strávit na pláži, procházkou či posezením v místních podnicích.
Čeká nás procházka historickým centrem města San Sebastián, navštívíme katedrálu, projdeme se po jedné z nejkrásnějších pláží ve Španělsku, která leží v Mušlovém zálivu (Bahía de la Concha).
Odpolední program záleží už jen na vás a na vašich preferencích. Milovníci moře se mohou smočit v Atlantiku, milovníci dechberoucích výhledů si vychutnají procházku na kopec s pevností a nádhernými výhledy na celý záliv.
Bude možnost také navštívit místní Akvárium nebo si dát skleničku a ochutnat pintxos v některé z nespočetných hospůdek, na které tu narazíte na každém kroku.
Odpoledne se veřejným autobusem vrátíme do Bilbaa.

5. den:
Dle letového řádu individuální volno, například k poslednímu nákupu suvenýrů. Poté přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Bilbao - Praha se všemi poplatky (let s přestupem)
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště-hotel-letiště
4x ubytování
4x snídaně
služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje:
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
cestovní pojištění (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 300 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
22.06. − 26.06.2024, 5 dní
34 364 Kč -4% 32 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací Eurovíkendy
Základní cena: dospělý Program: 1. den: Odlet z Pra.. +
Cena zahrnuje: letenka Praha - Bilbao - Praha se všem.. +
Základní cena: dospělý

Program:
1. den:
Odlet z Prahy, přílet do Bilbaa, přesun na hotel. V závislosti na letovém řádu krátká procházka v centru města.

2. den:
Dnešek naplno věnujeme poznávání Bilbaa. Budeme objevovat historické centrum s jeho typickou architekturou i umění Guggenheimova muzea. A ochutnávat baskické speciality...
Projdeme se historickým centrem města kolem krásné industriální budovy nádraží, přejdeme řeku Nervión a zamíříme do starého města, tzv. Casco Viejo.
Po cestě nevynecháme Nové náměstí (Plaza Nueva), které je místem setkávání místních a které potěší především milovníky dobré gastronomie. Tady si názorně ukážeme, co jsou to baskické ,,pintxos" - nejrůznější jednohubky napíchnuté na špejli. V místních barech můžeme ochutnat ty nejlepší.
Pak se křivolakými uličkami starého města s typickou baskickou architekturou přesuneme ke gotické katedrále, zastavíme se u místního muzea a dojdeme až k oblíbené tržnici, kde nás bude čekat další várka pintxos a jiných delikates. Tady můžeme nabrat síly a energii na odpolední program.
Po obědě nás čeká slibované setkání s uměním, podél řeky se procházkou vydáme ke slavnému Guggenheimovu muzeu. Zastavíme se u známého Bílého mostu, v baskičtině zní jeho název poněkud krkolomně ,,Zubizuri", proto mu místní říkají jednoduše Calatrava podle architekta, který ho navrhl.
A pak už nás čeká úžasná budova Guggenheimova muzea. Ať už jste milovníky moderního umění, či nikoli, věříme, že tahle stavba vás jistě uchvátí. Muzeum střeží gigantický pejsek Puppy, socha, která je, věřte nevěřte, celá z květin.
Odpoledne můžete věnovat prohlídce muzea nebo se jen tak toulat uličkami města a ochutnat mimo zmiňovaných pintxos místní speciality, třeba známý místní dezert Carolina.
A večer nás čeká téměř povinná návštěva místních hospůdek. Přesvědčíme se, že večer to tu prostě žije!
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

3. den:
Dnes prozkoumáme industriální stránku Bilbaa, která nás překvapí nevídanými výhledy. Čeká nás Biskajský most, visutá gondola, vyjížďka lodí i lanovka na kopec Artxanda.
Po snídani se vydáme metrem ke slavnému Visutému mostu (Puente Colgante), také se mu říká Biskajský most (Puente de Vizcaya). Tahle neuvěřitelná stavba byla právem zapsána na seznam památek UNESCO. A my ji vyzkoušíme křížem krážem na vlastní kůži.
Nejprve se výtahem necháme vyvézt na horní lávku, odkud jsou nejkrásnější výhledy na ústí řeky Nervión do Atlantiku. Až se do sytosti pokocháme, vyzkoušíme druhou možnost, jak se dostat na druhý břeh, a to visutou gondolu, která přepravuje auta, motorky i pěší pasažéry. Bude to možnost prohlédnout si řeku a most zase z jiné perspektivy.
Další bod dnešního programu bude opět kochací. Čeká nás vyjížďka lodí po řece Nervión a další neotřelé výhledy. Město a jeho mosty si prohlédneme z hladiny řeky.
Odpoledne si vyzkoušíme další dopravní prostředek a objevíme nové pohledy na Bilbao. Lanovkou se vyvezeme na kopec Artxanda. Z výšky asi 300 metrů nad mořem budeme mít celé Bilbao jako na dlani.
Kdo nebude večer znaven, může se opět vrhnout do víru života, protože hospůdek a barů je tu nepočítaně a každý nabízí své speciality, které rozhodně musíte ochutnat.
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

4. den:
Vyrazíme do San Sebastiánu, jednoho z nejkrásnějších měst Baskicka. Prohlédneme si zdejší katedrálu a odpoledne bude možné strávit na pláži, procházkou či posezením v místních podnicích.
Čeká nás procházka historickým centrem města San Sebastián, navštívíme katedrálu, projdeme se po jedné z nejkrásnějších pláží ve Španělsku, která leží v Mušlovém zálivu (Bahía de la Concha).
Odpolední program záleží už jen na vás a na vašich preferencích. Milovníci moře se mohou smočit v Atlantiku, milovníci dechberoucích výhledů si vychutnají procházku na kopec s pevností a nádhernými výhledy na celý záliv.
Bude možnost také navštívit místní Akvárium nebo si dát skleničku a ochutnat pintxos v některé z nespočetných hospůdek, na které tu narazíte na každém kroku.
Odpoledne se veřejným autobusem vrátíme do Bilbaa.

5. den:
Dle letového řádu individuální volno, například k poslednímu nákupu suvenýrů. Poté přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
letenka Praha - Bilbao - Praha se všemi poplatky (let s přestupem)
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště-hotel-letiště
4x ubytování
4x snídaně
služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje:
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
cestovní pojištění (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 300 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Cestovní pojištění:
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 37 490 Kč 2 zájezdů
01.10. − 08.10.2024, 8 dní
37 490 Kč
letecky (Praha)
polopenze
Poznávací
Základní cena: Dospělí Program: 1. den: Odlet z ČR n.. +
Cena zahrnuje: letenku včetně letištních tax a poplat.. +
Základní cena: Dospělí

Program:
1. den: Odlet z ČR na ostrov Tenerife , přejezd do hotelu, ubytování, večeře.
2. den: Snídaně. Dopoledne místní autobusovou dopravou do ADEJE. Túra soutěskou BARRANCO DEL INFIERNO zakončená třístupňovým vodopádem LA CASCADA (v případě uzavření této soutěsky bude náhradní plnohodnotný program). V podvečer relax u moře nebo bazénu, večeře.
3. den: Snídaně. Lanovkou pod nejvyšší vrchol Španělska PICO DEL TEIDE (3 718 m n. m.), snadný výstup až do kráteru EL PILÓN, zpět kolem kráteru RAMBLETTA, trek působivou kamennou pouští k monumentu LOS ROQUES v NP LAS CAÑADAS . Návrat do hotelu, večeře.
4. den: Snídaně. Prohlídka bývalého hlavního města ostrova LA LAGUNA (UNESCO) s typickou kanárskou architekturou, přejezd do vesnice CHAMORGA na severu ostrova, kde navštívíme vavřínové lesy pohoří MONTANAS DE ANAGA během túry nad maják FARO DE ANAGA. Podle času přejezd na nejvyhledávanější pláž ostrova PLAYA DE LAS TERESITAS. Je to jediná pláž na Tenerife , která není pokrytá černým sopečným pískem. Písek sem byl dovezen ze Sahary. Návrat do hotelu, večeře.
5. den: Snídaně. Odpočinkový den, možnost relaxace na pláži, pro zájemce přejezd na divoké západní pobřeží do jednoho z nejkrásnějších městeček na Tenerife GARACHICA. Prohlídka městečka, které bylo v roce 1706 skoro celé zničeno při výbuchu sopky MONTAÑA NEGRO a vystavěno znovu. Díky erupci máme možnost se vykoupat v přírodních bazéncích vybudovaných v lávových polích. Dále pokračujeme do ICOD DE LOS VINOS, kde si v místním parku prohlédneme dračinec starý 600 let - DRAGO MILENARIO. Návrat do hotelu, večeře.
6. den: Snídaně. Okružní túra k bizarním pemzovým útvarům PAISAJE LUNAR, ,,měsíční krajina", jedinečná sopečná formace, kterou neuvidíte nikde jinde na ostrovech. Zároveň se můžeme pokochat nádhernými výhledy na TEIDE i na pobřeží Atlantiku. Návrat do hotelu, večeře.
7. den: Snídaně. Středně náročná okružní túra kolem sopky CHINYERO, která je pozůstatkem poslední vulcanické činnosti na Tenerife (vybuchla v r. 1909), pěšky cca 16 km různorodou sopečnou krajinou s lávovými poli, odpoledne návrat do hotelu.
8. den: Snídaně. Dopoledne transfer na letiště, odlet do ČR.
Cena zahrnuje:
letenku včetně letištních tax a poplatků
transfery
půjčovné mikrobusu
místní dopravu dle programu
7x ubytování v hotelu
7x polopenzi
vedoucí zájezdu
07.08. − 14.08.2024, 8 dní
38 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
Poznávací
Základní cena: Dospělí Program: 1. den: Odlet z ČR n.. +
Cena zahrnuje: letenku včetně letištních tax a poplat.. +
Základní cena: Dospělí

Program:
1. den: Odlet z ČR na ostrov Tenerife , přejezd do hotelu, ubytování, večeře.
2. den: Snídaně. Dopoledne místní autobusovou dopravou do ADEJE. Túra soutěskou BARRANCO DEL INFIERNO zakončená třístupňovým vodopádem LA CASCADA (v případě uzavření této soutěsky bude náhradní plnohodnotný program). V podvečer relax u moře nebo bazénu, večeře.
3. den: Snídaně. Lanovkou pod nejvyšší vrchol Španělska PICO DEL TEIDE (3 718 m n. m.), snadný výstup až do kráteru EL PILÓN, zpět kolem kráteru RAMBLETTA, trek působivou kamennou pouští k monumentu LOS ROQUES v NP LAS CAÑADAS . Návrat do hotelu, večeře.
4. den: Snídaně. Prohlídka bývalého hlavního města ostrova LA LAGUNA (UNESCO) s typickou kanárskou architekturou, přejezd do vesnice CHAMORGA na severu ostrova, kde navštívíme vavřínové lesy pohoří MONTANAS DE ANAGA během túry nad maják FARO DE ANAGA. Podle času přejezd na nejvyhledávanější pláž ostrova PLAYA DE LAS TERESITAS. Je to jediná pláž na Tenerife , která není pokrytá černým sopečným pískem. Písek sem byl dovezen ze Sahary. Návrat do hotelu, večeře.
5. den: Snídaně. Odpočinkový den, možnost relaxace na pláži, pro zájemce přejezd na divoké západní pobřeží do jednoho z nejkrásnějších městeček na Tenerife GARACHICA. Prohlídka městečka, které bylo v roce 1706 skoro celé zničeno při výbuchu sopky MONTAÑA NEGRO a vystavěno znovu. Díky erupci máme možnost se vykoupat v přírodních bazéncích vybudovaných v lávových polích. Dále pokračujeme do ICOD DE LOS VINOS, kde si v místním parku prohlédneme dračinec starý 600 let - DRAGO MILENARIO. Návrat do hotelu, večeře.
6. den: Snídaně. Okružní túra k bizarním pemzovým útvarům PAISAJE LUNAR, ,,měsíční krajina", jedinečná sopečná formace, kterou neuvidíte nikde jinde na ostrovech. Zároveň se můžeme pokochat nádhernými výhledy na TEIDE i na pobřeží Atlantiku. Návrat do hotelu, večeře.
7. den: Snídaně. Středně náročná okružní túra kolem sopky CHINYERO, která je pozůstatkem poslední vulcanické činnosti na Tenerife (vybuchla v r. 1909), pěšky cca 16 km různorodou sopečnou krajinou s lávovými poli, odpoledne návrat do hotelu.
8. den: Snídaně. Dopoledne transfer na letiště, odlet do ČR.
Cena zahrnuje:
letenku včetně letištních tax a poplatků
transfery
půjčovné mikrobusu
místní dopravu dle programu
7x ubytování v hotelu
7x polopenzi
vedoucí zájezdu

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Přímořské Bilbao s výlety do San Sebastian a Portugalete

Kanárské ostrovy, Poznávací zájezdy
cena od 19 990 Kč 1 zájezdů
04.09. − 07.09.2024, 4 dny
23 797 Kč -16% 19 990 Kč
letecky (Praha)
snídaně
last-minute Poznávací Eurovíkendy
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj ( s možností přistýl.. +
Cena zahrnuje: Letenku Praha - Bilbao - Praha, 1x kab.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj ( s možností přistýlky) 2+0 nebo 2+1 - Cena za osobu

Program:
Když se řekne Bilbao, mnozí si vybaví jeden z nejrušnějších španělských přístavů a průmyslové město. Tak tomu i do nedávné doby bylo - vysoké pece, průmysl. Ovšem Bilbao se s tím nespokojilo. Koncem minulého století zaměstnali Baskové špičkové architekty a snažili se město znovu oživit. Chtěli udělat z ošklivého káčátka krásnou labuť. A to se podařilo. Možná i především díky Guggenheimovu muzeu, po jehož otevření veřejnosti v r. 1997 se zvedl počet návštěvníků města z 25 tisíc na 615 tisíc v průběhu dvou let. Dnes je to jedno z nejrychleji se měnících míst Evropy, plné architektonických skvostů. Díky blízkosti oceánu je tu navíc příjemně teplé počasí. Vydejte se tedy s námi objevit krásy baskického přístavu a dáte nám za pravdu, jak příjemné místo pro život Bilbao je...

1. den: Navečer přílet do Bilbaa, přičemž už i letiště je architektonický skvost - hala a řídící věž jsou dílem architekta S. Calatravy, ubytování, můžeme zajít na sklenku lehkého baskického vína ,,txakoli" a dát si nějakou dobrou jednohubku nebo dvě ,,pintxos", transfer na ubytování. Nocleh.

2. den: Po snídani v hotelu se vydáme pronajatým busem na celodenní výlet do dalšího slavného baskického města - San Sebastian, vzdáleného cca 100 km do Bilbaa.
San Sebastian nebo také Donostia, jak město nazývají Baskové, je perlou kantaberského pobřeží, kam jezdívala trávit léto i španělská královská rodina pro jeho krásu, čisté pláže a výtečnou gastronomii. Také je to město proslavené světoznámým filmovým festivalem.
V San Sebastianu nás čeká procházka starým historickým centrem, kde uvidíme starou radnici a gotickou katedrálu del Buen Pastor. Z vrchu Urgull na nás bude shlížet Ježíš Kristus, jehož dvanáctimetrová socha zde stojí v těsné blízkosti hradu Castillo de la Mota. Na jeho místě stávala už ve 12. století obranná věž. Projdeme se celou pláží v zátoce La Concha s výhledem na ostrůvek Santa Clara, možná se i vykoupeme, určitě si dáme něco dobrého k snědku. Zastavíme se i na vyhlídce u Palacio de Miramar s krásným parkem. Před návratem do Bilbaa ještě vyjedeme starou lanovkou na Monte Igueldo, odkud se nám rozprostře překrásný výhled na celou zátoku a ostrov Santa Clara. Navečer návrat do Bilbaa.

3. den: Po snídani se projdeme centrálním náměstím Plaza de Federico Moyúa a vydáme k snad největšímu lákadlu Bilbaa - k - muzeu Guggenheim, kde uvidíme pavouka či květinového obrovského psa Puppyho. Muzeum navržené architektem Frankem Gehrym navštívíme. Projdeme se i po nábřeží ř. Nervion, uvidíme most La Salve a každopádně přejdeme po ,,létajícím" mostě Zubizuri od světově známého architekta S. Calatravy. Kousek od něho je stanice lanovky Artxanda, kterou vyjedeme na vyhlídku, z níž se nám naskytne překrásný pohled na celé Bilbao, a hlavně slavné muzeum Guggenheim.
Odpoledne si vyjedeme metrem do městečka Portugalete, které je známé i díky svému mostu ,,Puente Colgante de Vizcaya", od r. 2006 zapsaném na seznam památek UNESCO. Jeho architektem je A. Palacio, žák G. Eiffela. Vyjedeme výtahem do výšky 50 m a projdeme se po tomto visutém mostě. Poté přejedeme ,,gondolou" na druhou stranu do městečka Getxo a zase zpět. V tomto příjemném městečku si dáme i něco dobrého, projdeme se po krásné promenádě a poté se vrátíme příměstským vlakem zpět do Bilbaa.

4. den: Po snídani se rozloučíme s Bilbaem v jeho staré části ,,Casco Viejo". Můžeme navštívit monumentální katedrálu sv. Jakuba, zasvěcenou patronovi města, uvidíme divadlo Arriaga a náměstí Plaza Nueva. Stihneme zajít do slavné tržnice ,,mercado La Ribera", kde ochutnáme baskické speciality na závěr našeho pobytu. Mimochodem tato tržnice je svou zastavěnou plochou 10.000 metrů čtverečních největší krytou tržnicí v Evropě. Navečer odlet do Prahy
Cena zahrnuje:
Letenku Praha - Bilbao - Praha, 1x kabinové zavazadlo/os. dle podmínek dané letecké společnosti (40x20x30 cm), ubytování v hotelu 3* se snídaní, transfer letiště - hotel - letiště, výlet privátním transferem 2. den do San Sabestian, průvodce po celou dobu zájezdu, povinné pojištění CK a povinný poplatek do Garančního fondu.

Cena nezahrnuje:
Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání, komplexní cestovní pojištění od Unin poj. typ Pandemic A 30 - 280, individuální vstupné do památek, jízdné hromadnou dopravou.

Předběžné ceny vstupného: lístek na metro jedna zóna 1,50 euro (doporučujeme Barik kartu za 3 euro), výtah na visutý most Puente Colgante de Vizcaya 10 euro, převoz gondolou zavěšenou na most Puente Colgante z Portugalete do Getxo je v ceně vstupenky na Puente Colgante de Vizcaya, muzeum Guggenheim 16 euro.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera s pobytem u moře

Kanárské ostrovy, Poznávací zájezdy
cena od 37 990 Kč 1 zájezdů
20.09. − 04.10.2024, 15 dní
37 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
last-minute Poznávací
Základní cena: Cena při včasném přihlášení do 1.3. P.. +
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Tenerife - P.. +
Základní cena: Cena při včasném přihlášení do 1.3.

Program:
1. den: Odlet z Prahy na ostrov TENERIFE , transfer a ubytování v hotelu.
2. den: Individuální volno, dopoledne informační schůzka s průvodcem. Odpoledne procházka příjemným historickým centrem PUERTO DE LA CRUZ - ,,tenerifská šedá eminence" jíž se turistika dotýkala už koncem 19. stol. a v současné době jedno z nejkrásnějších turistických letovisk na ostrovech. Individuální návštěva botanické zahrady Jardín Botánico, zahrad Casina Taoro nebo zahrady orchidejí. Odpočinek na vulkanické pláži PLAYA JARDÍN se subtropickou zahradou nebo koupání ve slavných přímořských bazénech s gejzíry LAGO MARTIÁNEZ.
3. den: Celodenní výlet do NP LAS CAŇADAS (UNESCO) s měsíční krajinou a nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide
(3 718 m n.m.). V případě pěkného počasí lze vyjet fakult. lanovkou pod vrchol kráteru, nádherný pohled na Tenerife a okolní ostrovy. Průjezd kaňonem v Gigantických monumentálních skalách (LOS GIGANTES) s půvabnou horskou vesničkou MASCA, obklopenou mohutnými skalami horského masivu TENO. Prohlídka lávou zničeného města GARACHICO, výlet zakončíme v ICODU DE LOS VINOS u údajně tisíciletého dračince.
4. den: Pobyt u moře a polodenní výlet místní dopravou (2,10 EUR/jeden směr) do krásného koloniálního města LA OROTAVA. Procházka kouzelným historickým centrem kolem radnice, kostela, zahrad, návštěva katedrály a slavných ,,balkónových domů". Město se právem řadí k nejpůvabnějším na Tenerife a k jednomu z nejvíce ,,kanárských" míst na ostrově.
5. den: Celodenní výlet na poloostrov ANAGA. Výlet zahájíme delší procházkou městem LA LAGUNA (UNESCO), původní hlavní město ostrova, jedinečně dochovaná středověká architektura. Přes vavřínové lesy projedeme poloostrovem Anaga a zastavíme se na vyhlídce Cruz del Carmen s krásným výhledem na La Lagunu a Pico del Teide. Současně se projdeme vavřínovým lesem po jedné z královských cest. Pokračujeme klikatou horskou silnicí s krásnou krajinou poloostrova. Nenecháme si ujít nejkrásnější pláž Tenerife LAS TERESITAS (možnost koupání nebo oběda), která se svým světlým saharským pískem a množstvím palem připomíná karibské pláže. Den zakončíme návštěvou hlavního města Tenerife SANTA CRUZ, pulzující, typicky španělská metropole s moderní výstavbou. Navštívíme náměstí Plaza de Espaňa s vládní budovou, množstvím nákupních zón a nakonec se zastavíme u symbolu města - impozantní budovy Auditoria.
6. den: Pobyt u moře nebo fakultativní celodenní výlet trajektem na sousední ostrůvek LA GOMERA , malý kulatý ostrov plný přírodních krás. V rámci výletu navštívíme městečko SAN SEBASTIAN, prohlídka historického jádra. Uvidíme dům, kde se ubytoval Kryštof Kolumbus cestou do Nového světa i kostel, kde se modlil za zdar výpravy. Přes vyhlídky na palmová údolí pokračujeme do Národního parku GARAJONAY (UNESCO), jedinečné vavřínové lesy. Seznámíme se s specifickým místním nářečím (pískacím jazykem) během oběda, který je zahrnut v ceně výletu.
7. den: Pobyt u moře nebo fakultativní výlet katamaránem za velrybami, treking pohořím Teno nebo návštěva vyhlášeného Loro Parku, botanická a zoologická zahrada čítající přes 2000 papoušků, delfinárium, vystoupení kosatek, akvária s podmořskou faunou a flórou aj.
8. den: Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.
9. den: Pobyt u moře.
15. den: Snídaně, individuální volno dle odletu z Tenerife . Transfer na letiště a odlet do ČR.
Cena zahrnuje:
leteckou přepravu Praha - Tenerife - Praha
letištní taxy a poplatky
transfer z/na letiště
dopravu klimatizovaným autokarem program 3. a 5. den
14x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
14x polopenzi formou bufetu
průvodce

Cena nezahrnuje:
fakultativní výlet na ostrov La Gomera - cana cca 95 EUR / os., platba na místě, nutná rezervace minimálně měsíc před odletem

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Kanárské ostrovy - Gran Canaria, koupání

Kanárské ostrovy, Poznávací zájezdy
cena od 27 990 Kč 1 zájezdů
05.10. − 12.10.2024, 8 dní
27 990 Kč
vlastní
bez stravy
Poznávací
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba Pr.. +
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Gran Canaria.. +
Základní cena: Jednolůžkový pokoj - Dospělá osoba

Program zájezdu:
1. den zájezdu
Odlet z Prahy na Gran Canarii, přílet v odpoledních hodinách, transfer na ubytování do hotelu v Playa del Inglés, letovisko se známou světlou písečnou pláží PLAYA DEL INGLÉS.

2. den zájezdu
Přesuneme se do hlavního města LAS PALMAS, prohlídka historické části včetně Kolumbova muzea, procházka historickou nákupní čtvrtí a přejezd do centra LPA s parkem Doramas. Uvidíme historický hotel Santa Catalina s kouzelným areálem kanárských budov Pueblo Canario, kde se každou neděli v poledne pořádá folklorní představení tanců a zpěvů v kanárských krojích. Poté přejedeme do přístavu SANTA CATALINA, procházka po promenádě u městské pláže Las Canteras nebo návštěva nejmodernějších akvárií na světě Poema del Mar. Podle časových možností pokračujeme k vyhlídce a k největšímu kráteru ostrova CALDERA DE BANDAMA. Návrat na ubytování.

3. den zájezdu
Informační schůzka s průvodcem, pobyt u moře, individuální volno, možnost koupání.

4. den zájezdu
Celodenní výlet středem ostrova, navštívíme rokli FATAGA, projedeme kanárským Gran Caňonem a zastavíme na vyhlídce, kde spatříme dunovou pláž a palmové oázy. ROQUE NUBLO, vyhlídka na skálu, která je symbolem ostrova. Pokračujeme do centra ostrova CRUZ DE TEJEDA, srdce královských cest s nádhernými výhledy. Fakultativní oběd v místní restauraci. Serpentinovou silnicí se dostaneme do jednoho z nejkrásnějších měst ostrova TEROR, kultovní místo s bazilikou a balkónovými domy. Na závěr dne pokračujeme do města pramenité vody FIRGAS, která kaskádovitě protéká městem a je doprávázena nádherným souborem sevilských dlaždic.

5.den zájezdu
Polodenní výlet kombinující místní autobusovou a lodní dopravu (loď+autobusy cca 16 €). Dopoledne odjezd do kouzelného přístavu "Kanárských Benátek" PUERTO MOGAN, procházka a fakultativní možnost ponoru se žlutou ponorkou. Příjemná plavba lodním taxi podél západního pobřeží do turistického letoviska PUERTO RICO, odkud se přesuneme linkovým busem na jih ostrova k historickému majáku v MASPALOMAS. Procházka po promenádě kolem dun až k jezírku v chráněné rezervaci. Individuální volno, možnost posezení v hospůdkách. Návrat do hotelu možný autobusem nebo pěší procházkou po dunách (cca 6,5 km podél pobřeží).

6. - 7. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. Možnost fakultativních výletů (pozorování delfínů, treking do vavřínových lesů) nebo koupání na plážích PLAYA EL VERIL, zlatohnědá pláž, která je lemována kolonádou nebo na pláži PLAYA DEL INGLÉS, která se pozvolně mění v pláž Maspalomas a táhne se v délce dlouhých šesti kilometrů, 6 km zlatých písečných dun.

8. den zájezdu
Snídaně, individuální volno, transfer na letiště a odlet do ČR.
Cena zahrnuje:
leteckou přepravu Praha - Gran Canaria - Praha, letištní taxy a poplatky, transfer z/na hotel, dopravu klim. autokarem program 2. a 4.den, 7x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 7x polopenzi, služby českého průvodce

Cena nezahrnuje:
vstupné, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci ,,Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek:
1lůžk. pokoj 5200 Kč, pokoj s výhledem na mořskou stranu 2400 Kč, komplex. pojištění vč. vyššího storna zájezdu 610 Kč

Doprava:
letecky na trase Praha - Gran Canaria - Praha, po destinaci se budeme pohybovat klim. autobusem.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy, Poznávací zájezdy
cena od 30 690 Kč 1 zájezdů
15.10. − 22.10.2024, 8 dní
30 690 Kč
letecky (Praha)
polopenze
Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj - Dospělá osoba Pro.. +
Cena zahrnuje: leteckou přepravu na Lanzarote a zpět,.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj - Dospělá osoba

Program zájezdu:

1. den zájezdu
Odlet v poledních hodinách (předpokládaný odlet v 11:35 hod) s průvodcem z Prahy na ostrov LANZAROTE, čtvrtý největší ostrov Kanárských ostrovů. Celý ostrov je přírodní rezervací pod ochranou UNESCO. Transfer na ubytování do hotelu v letovisku Playa Blanca na jihu ostrova, ideální místo k odpočinku, opalování, procházkám, ale i k poznávání. Letovisko se nachází v blízkosti NP Timanfaya a pláží Papagayo.
2. den zájezdu
Dopoledne informační schůzka a procházka turistickou zónou PLAYA BLANCA - pobřežní promenáda u místních pláží, jeden z nejkrásnějších přístavů na Kanárských ostrovech - Marina Rubicon, Castillo del Aguila - obranná věž. Odpočinek na plážích, koupání.
3. den zájezdu
Individuální volno nebo fakultativní celodenní výlet po OSTROVĚ LANZAROTE. Ráno odjezd do NP TIMANFAYA, kterému se také říká Montaňas del Fuego (Ohňové hory). Prezentace vulkanické činnosti a unikátní projížďka mezi vulkány je nezapomenutelný zážitek. Jedinečná je zde i místní restaurace, kde se přípravují pokrmy na ,,sopečném grilu". V centru ostrova si odpočineme u MONUMENTO DEL CAMPESINO - jedinečný komplex lávového tunelu s restaurací (možnost oběda, není zahrnut v ceně), ukázka výroby lanzarotských suvenýrů umístněné v tradiční kanárské architektuře s uměleckým dílem Césara Manriqua. Zastávka ve fascinující zóně vinic LA GERIA s obědem a možností ochutnávky vín (není zahrnuto v ceně). Procházka ke smaragdovému jezeru EL GOLFO. Krátká zastávka u SALINAS DE JANUBIO - solné laguny s tradičním způsobem získávání soli.

4. den zájezdu
Celodenní fakult. výlet na OSTROV FUERTEVENTURA. Ráno pěší procházka do přístavu v Playa Blanca. Poté lodí na ostrov Fuerteventura (cca 45 min.), pokud budeme mít štěstí můžeme spatřit i delfíny. Autobusem se přesuneme do města LA OLIVA, kde sídlila vojenská správa ostrova - v pevnosti "Casa de los Coroneles" (Dům plukovníků). Cesta vede dále kolem posvátné hory původních obyvatel - TINDAYA. Pokračujeme přes vrcholky hor do původního hlavního města BETANCURIA. Zde si prohlédneme malebné centrum a kostel patronky ostrova sv. Marie. Návrat na sever na písečné DUNY CORRALEJO, cca 1 hod. přestávka na koupání, focení a návrat do přístavu.

5. den zájezdu
Skryté krásy ostrova - celodenní fakultativní výlet CUEVAS DEL VERDE (Zelené jeskyně), 1 hod. organizovaná procházka i s místním průvodcem v úžasné spleti lávových tunelů, podzemních jezer a koncertní síní.
Vrcholem zájezdu je prohlídka JAMEOS DE AGUA - sopečný tunel s jeskyní, koncertní síní a solným jezírkem. Ze vzniklých jeskynních prostor zde udělal César Manrique "jedno z nejkrásnějších míst na světě". Během cesty nás čekají jedinečné scenérie například Údolí tisíce palem. Jedním z nejkrásnějších zážitků bude VYHLÍDKA MIRADOR DEL RÍO, kterou navrhl César Manrique a která nabízí úchvatný výhled na sousední ostrov La Graciosa. Poté nás čeká LAGOMAR, unikátní dům postavený ve vulkanickém lomu - jedinečný dům Omara Sharifa v jeskyních s jezírkem. Zastavíme u bývalého hlavního města ostrova TEGUISE, prohlédneme si historické centrum města malou oázu nízkých budov kolem centrálního náměstí, obklopenou pláněmi středního Lanzarote.
6. den zájezdu
Odpočinek u moře, individuální volno, koupání, doporučujeme pěší procházku na pláž Playa Papagayo.
7. den zájezdu
Odpočinek u moře, individuální volno, koupání.
Pro aktivní zájemce jsou připraveny fakultativní výlety s místní agenturou dle aktuální nabídky.
Např.: Výlet na sousední, přírodně zachovalý, ostrůvek LA GRACIOSA, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote. Na Graciose nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme z hlavního města Caleta de Sebo až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit jako kanoi, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži. Oběd včetně nealkoholických nápojů, piva a sangrie v ceně výletu (69 EUR - platba na místě).8. den zájezdu
Snídaně, volno dle odletu z Lanzarote. Transfer na letiště a odlet do ČR (předpokládaný přílet v 21:55 hod.).
Cena zahrnuje:
leteckou přepravu na Lanzarote a zpět,letištní taxy a poplatky, transfer z/na letiště,7x ubytování v hotelu**** - 2lůžk.pokoje s příslušenstvím, 7x polopenzi formou bufetu, průvodce CK

Cena nezahrnuje:
vstupné,fakult. výlety vč. jízdného místní dopravou,vše ostatní, co není uvedeno v odstavci ,,Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek:
1lůžk. pokoj 9900 Kč (povinné při nedoobsazení)výlet po ostrově Lanzarote 3. den - 50 EUR doprava + cca 35 EUR vstupné - rezervace v CK, platba na místě,výlet na ostrov Fuerteventura 4. den - 78 EUR včetně trajektu - rezervace v CK, platba na místě,výlet ,,Skryté krásy ostrova" 5. den - 50 EUR doprava + cca 45 EUR vstupné - rezervace v CK, platba na místě,komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 610 Kč

Doprava:
letecky na trase Praha - Lanzarote - Praha, po destinaci se budeme pohybovat klim. autobusem.

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Barevné Lanzarote, Fuerteventura a Graciosa

Kanárské ostrovy, Poznávací zájezdy
cena od 29 990 Kč 1 zájezdů
22.10. − 29.10.2024, 8 dní
35 702 Kč -16% 29 990 Kč
letecky (Praha)
polopenze
last-minute Poznávací
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj ( s možností přistýl.. +
Cena zahrnuje: Letenku (přímý let Praha - Lanzarote a.. +
Základní cena: Dvoulůžkový pokoj ( s možností přistýlky) 2+0 nebo 2+1 - Cena za osobu

Program:
LANZAROTE (rezervace UNESCO): bílé pláže Playa Blanca - přístav Marina Rubicon - Castillo del Aguila - NP Timanfaya - Ohňové hory - El Jardín de Cactus - Údolí tisíce palem - Mirador de Haría - vyhlídka Mirador del Rio - sopečné tunely Jameos del Agua a Monumento del Campesino - jezero El Golfo - Playa Papagayo - staré město Teguise - jeskyně Cueva de Los Verde - dům LagOmar - vinice La Geria - solné laguny Salinas de Janubio
LA GRACIOSA: město Caleta de Sebo - pláž Playa Francesa
FUERTEVENTURA: posvátná hora Tindaya - La Oliva - původní hlavní město Betancuria - duny Corralejo a kozí farma

Španělský ostrovní ráj pod patronátem UNESCO v Atlantickém oceánu, součást Makaronésie.
Sopečné kužely, lávové tunely, skvělé bílé pláže Playa Blanca a jedinečná architektura Césara Manrique.

1. den: Odlet s delegátem z Prahy na Lanzarote (odlet v poledních hodinách). Po příletu nás čeká transfer do hotelu v letovisku Playa Blanca na jihu ostrova, kde je ideální místo k odpočinku, opalování, procházkám, ale i k poznávání ostrova. Letovisko se nachází v blízkosti NP Timanfaya a krásných pláží Papagayo v nejteplejší části ostrova. Ubytování na 7 nocí v letovisku v Playa Blanca v hotelu 4*. Následně nás čeká koupání a večeře.

2. den: Dopoledne začneme informační schůzkou s průvodcem a úhradou vybraných výletů. Poté se projdeme turistickou zónou Playa Blanca, kde si užijeme nádherné plážové promenády a uvidíme jeden z nejkrásnějších přístavů na Kanárských ostrovech Marina Rubicon. Čeká nás i obranná věž Castillo del Aguila. V Marina Rubicon se ve středu konají tradiční trhy. Zájemci dojdou až do centra města či na Zlatou pláž a poté si užijeme odpočinek na plážích a koupání.

3. den: Po snídani vyrazíme na fakultativní výlet Jižní Grandtour. Ráno vyjedeme do Národního parku Timanfaya, kterému se také říká Montanas del Fuego (Ohňové hory). Prezentace nedávné a současné sopečné činnosti i unikátní projížďka mezi vulkány je nezapomenutelným zážitkem. Jedinečná je i místní restaurace, kde se připravují pokrmy na ,,sopečném grilu". Poté navštívíme El Jardín de Cactus, jedinečnou zahradu plnou kaktusů, která je dílem Césara Manrique. V centru ostrova si odpočineme u Monumento al Campesino, což je jedinečný komplex lávového tunelu s restaurací, kde uvidíme ukázku výroby lokálních suvenýrů, umístěné v tradiční kanárské architektuře, s uměleckým dílem Césara Manriqua. Poté zastavíme ve fascinující zóně vinic La Geria s možností ochutnávky vína (1,5 EUR / vzorek). Dále projedeme k smaragdovému jezeru Lago Verde u vesničky El Golfo, zastavíme na vyhlídce u Salinas de Janubio, solné laguny s tradičním způsobem získávání soli. Návrat do hotelu na vykoupání a večeři. Cena výletu 50 EUR + 15 EUR vstupy, tento výlet DOPORUČUJEME.

4. den: Celodenní fakultativní výlet na ostrov Fuerteventura. Ráno vyrazíme do přístavu v Playa Blanca a poté s průvodcem přejedeme trajektem na ostrov Fuerteventura (asi 40 min.). Pokud budeme mít štěstí, můžeme spatřit i delfíny. Autobusem se přesuneme do malebného městečka La Oliva, kde se podíváme na kostel Candelaria. Cesta vede dále kolem posvátné hory původních obyvatel Tindaya. Zastávka na oběd v tradiční restauraci (15 EUR). Pokračovat budeme přes vrcholky pustých hor do původního hlavního města Betancuria. Zde si prohlédneme malebné centrum a kostel patronky ostrova sv. Marie (3 EUR). Zastavíme i u kozí farmy s možností ochutnávky i nákupu lokálních produktů. Poté se vrátíme na sever ostrova na bílé písečné duny Corralejo, kde se krátce projdeme po dunách jemného bílého saharského písku. Z přístavu se vrátíme trajektem zpět do Playa Blanca. Cena výletu 72 EUR (včetně trajektu, nutné cestovní doklady).

5. den: Dnes čeká zájemce Severní Grandtour, tedy celodenní fakultativní výlet pro ty, kteří chtějí ostrov prozkoumat ještě důkladněji. Ráno odjedeme na sever ostrova do Cueva del los Verdes (Zelené jeskyně), kde vyrazíme na asi hodinu trvající organizovanou procházku s místním průvodcem do úžasné spleti lávových tunelů a podzemních jezer. Vrcholem výletu je prohlídka Jameos del Agua, sopečného tunelu s jeskyní, koncertní síní a solným jezírkem. Z jeskynních prostor zde César Manrique vytvořil jedno z nejkrásnějších míst na světě. K úžasným zážitkům patří také vyhlídka Mirador del Río, kterou opět navrhl César Manrique a která nabízí úchvatný výhled na Atlantik a na sousední ostrov Graciosa. Během cesty nás čekají jedinečné scenérie (například Údolí tisíce palem), pro něž zastavíme na další nádherné vyhlídce Mirador de Haría. Poté uvidíme LagOmar, unikátní dům Omara Sharifa v jeskyních s jezírkem, postavený ve vulkanickém lomu. Zastavíme i u bývalého hlavního města ostrova Teguise, kde si prohlédneme historické centrum města: malou oázu nízkých budov kolem centrálního náměstí, obklopenou pláněmi středního Lanzarote. Cena výletu 50 EUR + 34 EUR vstupy, DOPORUČUJEME.

6. den: Odpočinek u moře, individuální volno, koupání, doporučujeme pěší procházku na legendární pláže Playa de Papagayo.

7. den: Odpočinek u moře, individuální volno, koupání. Pro aktivní zájemce jsou připraveny fakultativní výlety s místní agenturou dle aktuální nabídky. Např.: výlet na sousední přírodně zachovalý ostrůvek Graciosa, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote. V přístavu Orzola nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme do miniaturního hlavního města ostrova Caleta Sebo a až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit a koupání, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži. Cena výletu včetně oběda s nealkoholickými nápoji, piva a sangrie 69 EUR.

8. den: Po snídaně si užijeme volno v závislosti na letovém řádu. Po poledni nás čeká transfer na letiště a odlet do ČR. Předpokládaný přílet do Prahy ve veččerních hodnách.
Cena zahrnuje:
Letenku (přímý let Praha - Lanzarote a zpět), 1x odbavované zavazadlo do hmotnosti 23 kg a kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky v hotelu 4* s bazény, 7x snídaně formou bufetového stolu, 7x večeře formou bufetového stolu, transfer letiště-hotel-letiště na Lanzarote, česky mluvícího delegáta, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

Sleva a příplatky: Sleva za osobu na přistýlce na pokoji se dvěma platícími dospělými: 3.000 Kč / pobyt, sleva pro 1. a 2. dítě do 11,99 let na pokoji se dvěma platícími dospělými: 6.000 Kč / pobyt, příplatek za jednolůžkový pokoj: 9.900 Kč / osoba / pobyt.

Ubytování: v hotelu Mirador Papagayo by LIVVO 4* v letovisku Playa Blanca na teplém jihu ostrova. Nedaleko je centrum rybářské vesnice i krásné pláže. Hotelový komplex se skládá ze dvou třípatrových budov, ve kterých se nachází restaurace a několik barů. U hotelu jsou k dispozici dva venkovní bazény, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětský bazén a dětský klub. V hotelu jsou pořádány pravidelné animační a večerní programy. Hosté mohou v hotelu dále využít posilovnu, zahrát si volejbal, squash, billiard nebo tenis, je zde wellness a půjčovna kajaků. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, wifi, klimatizaci, telefon, televizor, konvici a vysoušeč vlasů. Za poplatek je k dispozici také minibar a trezor. U každého pokoje je balkon nebo terasa s příjemným výhledem do okolí (pokoj s výhledem na moře je za poplatek).

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 44 800 Kč 1 zájezdů
06.11. − 13.11.2024, 8 dní
44 800 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací
Základní cena: Dospělá osoba Vnímat toto sympatické .. +
Cena zahrnuje: průvodce letenka vč. všech poplatků Pr.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Vnímat toto sympatické atlantické souostroví, které je součástí Španělska, jen jako plážovou destinaci by bylo velkou chybou. Koupání je zde samozřejmě také velmi příjemné, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí "Kanáry" především krásnou, romantickou, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou přírodu. Navštívené ostrovy leží blízko Afriky a tu evokuje i jejich polopouštní charakter, efektně kontrastující s tyrkysově zbarveným mořem. Jejich vulkanický kopcovitý reliéf nedosahuje velkých nadmořských výšek, nicméně jen Lanzarote zdobí na 300 sopečných kuželů. Vystupují z často až měsíční krajiny, místy ozeleněné palmovými oázami v zaříznutých údolích. Fuerteventura má ještě o něco divočejší přírodu s pestře zbarvenými hřebeny hor. Pro své skvělé pláže je nazývána "Karibikem" východního Atlantiku. Rozsáhlé písečné duny na severu ostrova nás naopak přenesou do nitra Sahary. Při pobřeží obou ostrovů si vychutnáme také příjemnou atmosféru původních rybářských městeček a ve vnitrozemí narazíme na rázovité vesničky s osobitou architekturou. Na závěr ochutnáme ještě něco z ostrova Gran Canaria. Procházkami a odpočinem v hlavním městě Las Palmas zakončíme naše putování. 

Upozornění:
Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK!

Velikost skupiny:
7-8 účastníků.

Program zájezdu:
1. den:
Letecky Praha - Lanzarote.


2.-3. den:
Lanzarote: třídenní program po ostrově - vyhlídkový okruh v NP Timanfaya, jihozápadní vulkanické pobřeží a černá pláž, saliny, pěší výlet z vesničky Fermes či Haría (2-3 h), pohoří Risco de Famara (asi 3 h), vulkán Corona (asi 2 h), řada originálních vyhlídek a jeskyní dotvořených architektem Césarem Manriquem, bývalé hlavní město Tequise, vycházka kolem kráteru (asi 4 h), koupání na pláži La Famara a dalších; výhled na zelené jezírko El Golfo. 


4. den:
Playa Blanca - plavba trajektem na Fuerteventuru do oblasti Corralejo, rozsáhlé písečné duny severovýchodním pobřeží kontrastující s tyrkysovými vodami Atlantického oceánu.


5. den:
Los Molinos - opuštěné západní pobřeží s krásnou pláží a výbornou restaurací; pěší výlet do soutěsky (2-3 h); Betancuria -historická vesnice v příjemné zeleni, pobřežní vesnička Ajuy a pěší výlet do přímořské jeskyně (asi 1 h), větrné mlýny kolem Antiguy.


6. den:
Poloostrov Jandía:  pohodový trek přes Gran Valle na nádhernou pláž Cofete (cca 8 km, 2 h); pro zájemce možnost výstupu soutěskou Barranco de Vinamar na nejvyšší vrchol rozeklaného pohoří Pico de la Zarza (807 m, nejnáročnější túra, asi 5 h), pro ostatní delší plážování); výlet k majáku Faro de la Entallada s krásnými výhledy.  


7. den:
Ranní odjezd lodí na ostrov Gran Canaria: Teror - jedno z nejkrásnějších a nejstarších obydlených městeček na Kanárských ostrovech a poutní místo, kde se údajně zjevila Madona;  malebné město Arucas, výstup (asi 1 h) ke skalnímu útvaru Roque Nublo.


8. den:
Dle odletu návštěva Kolumbova domu v Las Palmas a trhu ve starém městě, letecky návrat do Prahy.
Cena zahrnuje:
průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha-Lanzarote/Gran Canaria-Praha
doprava pronajatým mikrobusem
2x trajekt
7x ubytování v apartmánech či hotelích ** / *** se snídaní
informační materiály

Cena nezahrnuje:
Jednolůžkový pokoj povinný - 8600 Kč

Stravování:
snídaně

Další zájezdy do tohoto hotelu >

cena od 44 800 Kč 1 zájezdů
14.11. − 22.11.2024, 9 dní
44 800 Kč
letecky (Praha)
snídaně
Poznávací
Základní cena: Dospělá osoba Vnímat toto sympatické .. +
Cena zahrnuje: průvodce letenka vč. všech poplatků Pr.. +
Základní cena: Dospělá osoba

Vnímat toto sympatické atlantické souostroví, které je součástí Španělska, jen jako plážovou destinaci, by bylo velkou chybou. Koupání je zde samozřejmě také příjemné téměř v jakoukoli roční dobu, ale pro aktivnější cestovatele bude hlavním lákadlem především krásná romantická příroda, velmi pestrá a často překvapivě opuštěná.
Všechny tři nabízené ostrovy jsou mimořádně přitažlivé svojí kulturou, památkami i historií a zároveň jsou těmi nejhornatějšími ze všech "Kanárů". Přírodní půvaby se zde snoubí s mnoha dalšími zajímavostmi do jedinečné kombinace. Tenerife dokonce vévodí nejvyšší hora Španělska - Pico del Teide (3718 m), která je ale díky lanovce dobře dostupná. Geomorfologickým unikátem La Palmy je obrovská sopečná kaldera Taburiente, jež nabízí dramatické výhledy do tisícimetrové hloubky svých kolmých rozervaných stěn. Perlou Gomery je pak nepochybně prastarý vavřínový prales národního parku Garajonay. Díky silnicím vedoucím až do vysokých nadmořských výšek se na ostrovech dají naplánovat krásné vycházky a túry, aniž by při nich bylo nutné zdolávat náročná převýšení. Pojďme také společně nahlédnout do bezstarostného životního stylu místních obyvatel a nechme se pohoupat vlahými vlnami Atlantiku. Ochutnáme od všeho trochu - vyzkoušejte to s námi!

Upozornění:
Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK!

Letenky:
Zpravidla využíváme přímé lety Praha-Tenerife-Praha operované společností Smartwings, snižujeme tak riziko zpoždění nebo ztráty zavazadel.

Velikost skupiny:
7-8 účastníků

Poznámka:
Vzhledem k velmi omezenému počtu vydávaných povolenek až na samotný vrchol Pico de Teide tento výstup do programu nezařazujeme. Výhledy ze stezky kolem horní stanice lanovky jsou ale obdobně působivé.

Program zájezdu:
1. den:
Letecky Praha - Tenerife a následný přejezd lodí na ostrov La Palma.


2. den:
Roque de los Muchachos (2396 m) - pohodlný výjezd pronajatým minibusem na nejvyšší vrchol celého hřebene, vyhlídka na jedinečný sopečný kráter, panoramatické výhledy na nekonečný Atlantik a do strmých rozervaných stěn obrovského skalního hrnce Caldery de Taburiente, procházka podél kráteru.


3. den:
Caldera de Taburiente - výlet do nitra zeleného moře kaldery s vrcholky i zákoutími, cestou zastávka u pastelově barevného vodopádu Cascada de Color.


4.den:
Fuencaliente - nejjižnější oblast ostrova: maják El Faro a vulkány Teneguía z r. 1971. Předposlední vulkanická erupce vytvořila na La Palmě zajímavost, která láká turisty - vulkán San Antonio; možnost ochutnávky místních vín.


5. den:
Brzy ráno trajektem na ostrov La Gomera: nejvyšší vrchol ostrova Alto de Garajonay, vavřínový prales NP Garajonay, kolem vodopádu do malebné vesničky Hermigua.


6. den:
Západní strana ostrova Gomera: stolová hora La Fortaleza s kruhovými výhledy, horské městečko Chipude, rozeklaná údolí, koupání v Atlantiku.


7. den:
Dopoledním trajektem na Tenerife: prohlídka koloniálních městeček na severu ostrova - San Cristóbal de La Laguna , Puerto de la Cruz, Santa Cruz; čas na koupání v přílivových bazéncích.


8. den:
NP Teide: výstup do podvrcholové oblasti (na vrchol lze jen se zvláštním povolením) Pico del Teide (3718 m) s pomocí lanovky - obvyklé jsou zde nadoblačné výhledy až na sousední ostrovy, procházky pod vrcholem, sestup pěšky nebo také lanovkou.


9. den:
Dle času odletu poslední koupání či poslední nákupy; letecky zpět do Prahy.
Cena zahrnuje:
průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha-Tenerife-Praha
doprava pronajatým mikrobusem
8x ubytování v hotelech či apartmánech **/*** se snídaní
loď na La Palmu
La Gomeru a zpět
lanovka na Pico del Teide
informační materiály

Cena nezahrnuje:
Jednolůžkový pokoj povinný - 4600 Kč
Jednolůžkový pokoj povinný - 8600 Kč

Stravování:
snídaně

Další zájezdy do tohoto hotelu >

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
 • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám

Partneři: LAST MINUTE Kamelya World Turecko